Ciężary

Podsumowanie OOM, Boncik jedzie na kadrę

Zakończył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów, który odbył się w Siedlcach. Dla Łukowa tytuł mistrza wywalczył Bartosz Boncik, który dzięki udanemu startowi zapewnił sobie miejsce na zgrupowaniu kadru w Zakopanem.

Bardzo udanie zakończyła się dla nas Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – Mazowsze 2017 – tak krótko podsumował siedleckie zawody trener ciężarowców ŁKS Orlęta Łuków Robert Dołęga.

Bartosz Boncik, został po raz drugi mistrzem Polski, tym razem wśród juniorów do lat 17. Młodszy z braci Boncików wystąpił w kat. do 69 kg. Więcej na: Olimpiada OM: Złoty Boncik
Młody ciężarowiec dzięki udanemu startowi na siedleckim pomoście zapewnił sobie udział w zgrupowaniu kadry narodowej w COS Zakopane przed młodzieżowymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się we wrześniu w Kosowie.

W siedleckim finale OOM wystartowało jeszcze dwóch reprezentantów z Łukowa. Jakub Sadło w kat. 77 kg zajął XIV miejsce (dwubój – 183kg),a Bartłomiej Bajora w najcięższej kategorii zajął wysokie VI miejsce (dwubój – 215 kg).