Odwiedź nas na

Inne

Walka życia – 60 dni podróży Kuby dla Rafała

Jakub Kacprzak to wieloletni wolontariusz, który w tym roku obrał sobie za cel 60 dniową podróż po Polsce, którą dedykuje i poprzez którą chce wspomóc Rafała Garbacika, instruktora ZHP, który potrzebuje rehabilitacji.

W poniedziałek Łuków odwiedził Kuba Kacprzak, pochodzący z Radomska wolontariusz. W tym roku przeprowadza akcję charytatywną, której celem jest pomoc w uzyskaniu środków finansowych na rehabilitację Rafała Garbacika, harcerza z Gdańska, który w październiku 2016 roku przeszedł rozległy udar niedokrwienny mózgu. Wydarzenie to zupełnie odmieniło codzienne życie Rafała i jego rodziny. Utracił władzę w prawych kończynach i zdolność mowy. Teraz jego nadzieją na powrót do roli męża i ojca jest droga rehabilitacja. A pieniądze na ten cel poprzez swoją akcję chce uzbierać Kacprzak.

Walka Życia – bo to nazywa się projekt, to pomysł na 60 maratonów w 60 dni i stoczenie 60 walk w różnych miejscach Polski. Kacprzak wyruszył 26 czerwca i zamierza obiec Polskę chcąc nagłośnić sprawę Rafała i zebrać przez to jak najwięcej środków finansowych. Każdego dnia podróży, Kuba odbywa również sparing bokserski, który ma podkreślić jego walkę dla Rafała, i walkę Rafała o powrót do pełnosprawności.

W poniedziałek 10 lipca Kacprzak odwiedził Łuków. Jego sparingpartnerem w walce był nasz wicemistrz świata Mateusz Grochowski z K.O. Fight Club Łuków. Gość był pod wrażeniem swojego przeciwnika, a łukowscy fighterzy byli pełni podziwu dla Kuby, i tego co robi. Sparing zorganizował i sędziował Jacek Kęzik, trener Mateusza. Panowie spotkali się w Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Dziś Kuba Kacprzak jest już w Lublinie, dokłada kolejne cegiełki do zamierzonego celu. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o akcji, a także wspomóc finansowo rehabilitację wieloletniego instruktora ZHP Rafała zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron:
https://www.facebook.com/walkazycia60/
– Pomagamy.im:WalkaZycia

Jako redakcja sport.lukow.pl wyrażamy wielkie uznanie dla inicjatywy Kuby, zachęcamy do wsparcia, a Rafałowi życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w swojej walce!

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne