Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Ręczna

Kinga Kamecka w SMS Płock

Dotychczasowa bramkarka SPR Łukovia Łuków Kinga Kamecka, od nowego roku szkolnego zasili drużynę płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, prowadzonej przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W piłkę ręczną gra od 4. klasy szkoły podstawowej. Jej pierwszą trenerką, dzięki której pokochała szczypiorniaka była Ewa Czerkas. Będąc w 6 klasie i reprezentując UKS Jedynka Łuków na Memoriale Romualda Szajdziuka 2015 zdobyła nagrodę specjalną „Nadzieja Olimpijska”. To ten tytuł spowodował, że młoda zawodniczka chce z piłką ręczną związać się na poważnie.  Dziś, Kinga Kamecka, wielokrotnie nagradzana bramkarka SPR Łukovia Łuków, postanowiła zrobić kolejny krok w tym kierunku.

Kamecka zdała do trzeciej klasy gimnazjum, jednak to nie w łukowskiej Dwójce przyjdzie jej kończyć ten etap edukacji. Z powodzeniem złożyła aplikację do klasy sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Placówka ta, która ma na swoim koncie wiele wybitnych szczypiornistów działa przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.   To tam młoda łukowianka będzie zdobywać kolejne szlify i doświadczenie sportowe.

Piłka ręczna to sport, z którym wiąże swoją przyszłość. Nie było na co czekać z przenosinami, im wcześniej tym lepiej. Zainteresowała mnie Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku, o której dużo dobrego słyszałam i chciałam tam spróbować swoich sił. Mam nadzieję, że kontuzje mnie ominą i rozwinę swoje zdolności maksymalnie – tak swoją decyzję o przeprowadzce do Płocka skomentowała nam bramkarka Kinga.

Kamecka to nie pierwsza zawodniczka z Łukowa, która przez SMS będzie starać się rozwinąć swoje umiejętności i karierę. Między innymi, dzięki tej placówce łukowskie szczypiornistki są znane i doceniane w całej Polsce.
Młodej bramkarce życzymy powodzenia!

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Ręczna