Odwiedź nas na

Inne

Łukowianin na letnich mistrzostwach Polski

Piętnastolatek Krzysztof Niemiałtowski wystąpił na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów. Mimo, że w swoich dwóch startach nie awansował do finałów, z uwagi na swoje nowe życiówki, występy zalicza do udanych.

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 15 to dla sportowców w tym przedziale wiekowym, najważniejsza impreza pływacka w tym sezonie. Zawody odbyły się w dniach 14-16 lipca w Lublinie.

Jedynym sportowcem, który reprezentował Łuków i Delfinka na tej imprezie był Krzysztof Niemiałtowski. Pływacki start, poprzedziły ponad miesięczne, indywidualne przygotowania do zawodów pod okiem instruktora pływania Sebastiana Szymanka z Pracowni Pływackiej Sebastian Szymanek. Zawodnik i trener w tym okresie skoncentrowani byli na odpowiednim planie treningowym i technice pływania. Lubelskie mistrzostwa były dla Krzysztofa pierwszą poważną imprezą sportową na długim basenie. Łukowianin wystartował w dwóch biegach – w stylu dowolnym na 50m i w stylu motylkowym na 100 m.

Niemiałtowski 50 metrów stylem dowolnym pokonał niespełna 30 sekund (29,76) ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Z podobnym skutkiem, czyli nową życiówką, pływak zakończył drugi bieg – motyl na 100 m. Ten dystans pokonał w czasie 1 minuty i 16 sekund.

– To był trudny okres, i mało czasu na przygotowania, jednak chwali się determinacja i charakter Krzyśka, który zdecydował się wystartować i zawalczyć. Podziwiam go, a i takich podopiecznych ze sportowym pazurem można życzyć sobie jak najwięcej – podsumował przygotowania i start młodego pływaka trener Szymanek.

Wsparcia młodemu pływakowi Krzysztofowi oraz jego instruktorowi Sebastianowi udzieliła Fabryka Obuwia NIK.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne