Odwiedź nas na

Sporty Walki

Piątka kickbokserów KSW Łuków z powołaniem na kolejne zgrupowania

W dniach 4-7 sierpnia odbędą się dwie konsultacje treningowe kadry narodowej kadetów PZKB. Na zgrupowania powołano piątkę podopiecznych Zenona Pawlikowskiego z Klubu Sportów Walki  Łuków.

Na początku sierpnia odbędą się dwie konsultacje treningowe kadry narodowej kadetów Polskiego Związku Kickboxingu. W jednej z nich w Luzinie, niedaleko Wejherowa wezmą udział kadrowicze specjalizujący się w formule pointfighting. Z łukowskich zawodników trener kadry narodowej Rafał Karcz powołał: Martę Pawlikowska, Amelię Wasilewska i Doriana Siekierzyńskiego. W drugiej konsultacji zorganizowanej w tym samym czasie w Pułtusku wezmą udział zawodnicy rywalizujący w formule light contact, na którą trener Agnieszka Turchan powołała m.in.: Natalię Zarzycką i Martynę Czerepińska. Po tych konsultacjach zostanie wyselekcjonowana reprezentacja na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach od 2 do 9 września  w Macedonii.

Zdaniem trenera Zenona Pawlikowskiego, łukowscy zawodnicy są w dobrej dyspozycji. Solidnie przepracowali pierwszy miesiąc wakacji. Najważniejszym dla nich celem jest utrzymanie trendu wzrostu formy i utrzymanie limitów wagowych. Cała sekcja pochłonięta jest przygotowaniami do tej ważnej imprezy. W KSW Łuków uruchomiony został projekt „Zgrupowanie Macedonia 2017”. W treningach odbywających się w terenie oraz na sali oprócz kadrowiczów uczestniczą inni zawodnicy, dzięki czemu możliwe są regularne sparingi na w wysokim poziomie.

Niedługo przekonamy się, czy na Mistrzostwach Starego Kontynentu w kickboxingu wystartuje, aż pięciu łukowian. Taka sytuacja byłoby istotnym wydarzeniem dla łukowskiego sportu.

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki