Piłka Nożna

Inauguracja IV ligi: porażka Sokoła

foto.archiwum

Piłkarze adamowskiego Sokoła rozpoczęli zmagania w IV lidze sezonu 2017/18. Rosoły podejmowały u siebie Victorię Żmudź. Padło pięć bramek, a zwycięstwo przypadło gościom.

W sobotę 12 sierpnia rozpoczęła się rywalizacja w ramach lubelskiej IV ligi. Powiat łukowski na tym szczeblu rozgrywek reprezentować cały sezon będą Sokoły z Adamowa. W pierwszej kolejce Rosoły podejmowały piłkarzy ze Żmudzi.

W pierwszej połowie z obu stron bramkowych okazji było jak na lekarstwo. Tym bardziej gości powinna ucieszyć ich skuteczność – jeden strzał na bramkę i gol. Po pierwszych 45 minutach to Victoria miała jednobramkową zaliczkę.
W drugiej odsłonie meczu było już ciekawiej – cztery bramki, rzut karny, czerwona kartka. Na 1:1 wyrównał Karol Borkowski, lecz chwilę później goście znów objęli prowadzenie. W 74 minucie rzut karny przestrzelił Borkowski, który skierował futbolówkę nad bramkę. Stan gry wyrównał Sylwester Buga. Pomimo, że goście ostatni kwadrans grali w osłabieniu – po czerwonej kartce Brodalskiego – ostatni cios należał do nich. W 83 minucie rzut karny na gola zamienił Tomasz Pogorzelec.

Sokół Adamów 2– 3 Victoria Żmudź
Borkowski 62′, Buga 79′ – Sołtysiuk 17′, Furta 65′, Pogorzelec 83′ (rzut karny)

Sokół Adamów: M. Dzido – Lipiec, Zdunek, Szymański, Łukasik – Sokołowski, Conkała (72′ Mateusz Baran) – Wiraszka, Buga, Bogucki – Borkowski.

Rosoły kolejny mecz rozegrają już jutro. Będą szukać pierwszych punktów w wyjazdowym spotkaniu we Włodawie.