Ciężary

EURO-BUG XII: Izdebski najlepszy

Fb.com/ciezary.lukow

Za nami Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów EURO-BUG XII. W punktacji Sinclaira zwyciężyli Ewelina Czop (KS Agros Zamość) i Marcin Izdebski (ŁKS Orlęta Łuków). Pierwsze miejsce w drużynówce dla KS Agros Zamość.

W sobotę 19 sierpnia w Hrubieszowie odbył się XII Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów EURO-BUG. W zawodach wystartowało dziewięć czteroosobowych drużyn z terenu województwa lubelskiego oraz jedna ekipa z ukraińskiej Białej Cerkwi.

Łukowskie Orlęta na zawodach reprezentowali – Marcin Izdebski, bracia Boncikowie oraz Jakub Sadło. Najcięższe ciężary dźwigał „Cinek” i to tegoroczny Mistrz Polski Juniorów zwyciężył w klasyfikacji punktowej całego turnieju. Drużynowo podopieczni Roberta Dołęgi wywalczyli IV miejsce.

Wyniki ciężarowców ŁKS Orlęta Łuków na zawodach w EURO-BUG XII:
1. Marcin Izdebski – rwanie 156 kg, podrzut 180 kg – łącznie 335 kg; pkt. Sinclair’a: 367
2. Łukasz Boncik – 121 + 145 = 266 kg; 327,5 pkt. Sinclair’a
3. Bartosz Boncik – 111+130 = 241 kg; 315,2 pkt. Sinclair’a
4. Jakub Sadło – 77+101 = 178 kg; 220,2 pkt. Sinclair’a.

W klasyfikacji generalnej wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka zamojskiego Agrosu Ewelina Czop. Najlepszą drużyną zostali sztangiści z Zamościa. Drugie miejsce przypadło Zniczowi Biłgoraj, a podium uzupełniła Wisła Puławy.