Piłka Nożna

Pewne zwycięstwo Orląt, w Łazach – z piekła do nieba, Kuś bohaterem w Krzywdzie

W miniony weekend rozegrana została czwarta kolejka bialskiej okręgówki. Orlęta pewnie pokonały Bizona, Łazy po zaciętym spotkaniu wygrały przed własną publicznością 3-2, a remis Unii z Piszczacem dał fenomenalny strzał Łukasza Kusia z rzutu wolnego.

Po golach Matuszewskiego (2), Wysokińskiego i Kierycha z rzutu karnego Orlęta Łuków pewnie pokonały w wyjazdowym meczu jelenieckiego Bizona 4:0. Dla gospodarzy spotkania była to czwarta porażka z rzędu i obecnie Bizon zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Żółto-czerwoni w czterech spotkaniach zdobyli 10 pkt. i zajmują drugie miejsce, tuż za Gromem Kąkolewnica (12pkt.).

Ciekawe i nerwowe widowisko obejrzeli kibice Łazików. Na boisku w Łazach było już 2-0 dla rywali z Wisznic. Szybki gol kontaktowy uratował morale zespołu i to piłkarze ŁKS-u zaczęli grać skuteczniej w piłkę. W końcówce spotkania trafienia Przybysza i Jaworskiego dały 3 punkty podłukowskiej ekipie. Łaziki z 9 pkt. zajmują trzecie miejsce w tabeli.

W Krzywdzie piłkarze Unii podejmowali ubiegłorocznego spadkowicza z Piszczaca. W spotkaniu długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Jednak ostatnie 10 minut meczu dostarczyło lokalnym kibicom wielu emocji. Goście objęli prowadzenie w 85 minucie, co spowodowało zintensyfikowane działania ofensywne gospodarzy. Tuż przed końcowym gwizdkiem Unia miała rzut wolny z przed pola karnego. Do piłki podszedł jeden z filarów Unii Łukasz Kuś. I nie zawiódł, strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza rywali i dał remis swojej drużynie.

Historyczne zwycięstwo w rozgrywkach okręgowych zaliczyli piłkarze beniaminka z Okrzei. Niespodziewanie, po dwóch golach Macieja Pawłowskiego, pokonali oni w wyjazdowym spotkaniu LKS Milanów!

Sobota – niedziela  2-3 września, 4. kolejka Klasy Okręgowej BOZPN: