Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Zapaśnicze święto i turniej charytatywny

W najbliższą sobotę na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie odbędzie się I Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy „Sport to alternatywa” młodziczek, młodzików w stylu klasycznym i dzieci oraz turniej charytatywny w piłce nożnej „Oldboje dla Lenki” w ramach Dnia Sportu na Orliku.


W sobotę 9 września na obiektach sportowych Alej odbędzie się turniej zapaśniczy oraz charytatywny turniej piłki nożnej. W hali sportowej młodzi zapaśnicy będą rywalizować w ramach I Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego „Sport to alternatywa” młodziczek, młodzików w stylu klasycznym oraz dzieci. Do zawodów, które Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Lubelskiego zgłosiło się 9 klubów(!) z trzech województw oraz drużyna z ukraińskiego Klesowa.
Organizacja turnieju zapaśniczego ma na celu przede wszystkim: popularyzację sportu zapaśniczego wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie poziomu wyszkolenia sportu zapaśniczego oraz wyłonienie najlepszych zapaśniczek w grupie młodziczek i młodzików. Za organizację techniczną i sportową tego przedsięwzięcia odpowiada Ryszard Wałachowski – uznany trener zapaśniczy, wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego oraz wiceprezes ŁKS Orlęta Łuków. Kontakt z organizatorem i zapisy poprzez maila: rysiek.walachowski@wp.pl

W ramach inicjatywy Sport to alternatywa odbędzie się również Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „OLDBOJE dla Leny”. Zawody rozegrane zostaną na boisku Orlik przy ZS nr 1, i wejdą w ogólnopolski projekt Dzień Sportu na Orliku 2017. Kilka drużyn złożonych z nieco starszych piłkarzy będzie w ten sposób pokazywało, że uprawiać sport można w każdym wieku. Celem nadrzędnym będzie natomiast zbiórka środków finansowych dla młodej łukowianki Leny Bieniek. Lenka na co dzień pogodna dziewczynka, zmaga się z poważną chorobą jaką jest mózgowe porażenie dziecięce. Jest podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Początek turnieju piłki nożnej o godz. 10, a oficjalne rozpoczęcie zapaśniczych zawodów i start walk zaplanowano na godzinę 11.00. Jako patron medialny imprezy polecamy i zapraszamy do kibicowania i wspierania naszych sportowców.

Głównym organizatorem wydarzenia „Sport to alternatywa” jest Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa. Działania organizacji wsparły: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łuków, ŁKS Orlęta Łuków, Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, Szkoła Jazdy Płudowski, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, producent okien Łukplast, firmy przesyłkowej EPAKA.pl i sklep Vita-Sport Łuków.
Patron medialny imprezy – WWW.SPORT.LUKOW.PL – lokalny portal sportowy.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne