Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Charytatywny Dzień Sportu na Orliku

Jerzy Kirzyński

W sobotę na boisku sportowym Orlik przy Zespole Szkół nr 1 w Łukowie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „OLDBOJE dla Leny”. Zmagania piłkarskie weszły w ogólnopolski projekt Dzień Sportu na Orliku 2017.

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa wraz z animatorami boiska Orlik przy ZS nr 1 przeprowadzili 9 września Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „OLDBOJE dla Leny”. O najwyższe miejsce na podium rywalizowali – Łukowiacy Łuków, ZS 1 Aleje oraz KS Rondo.

Pierwsze miejsce wywalczyli byli piłkarze Orląt, którzy grali w teamie Łukowiacy. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze KS Rondo, a trzecie miejsce przypadło gospodarzom z Alej.

Celem nadrzędnym wydarzenia była pomoc dla młodej łukowianki Leny Bieniek. Lenka na co dzień pogodna dziewczynka, zmaga się z poważną chorobą jaką jest mózgowe porażenie dziecięce. Jest podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Dzięki sportowcom i kibicom piłkarskim i zapaśniczym, w kilka godzin udało się zebrać ponad tysiąc złotych! Środki zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie Lenki.

Charytatywny Turniej Piłkarski, dzięki animatorom boiska Orlik włączony został
w ogólnopolski Dzień Sportu na Orliku 2017.

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne