Sporty Walki

Akademickie medale wychowanków z Armat

archiwum

Wczoraj w hali sportowej MOSiR w Zgierzu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet i zapasach w stylach wolnym i klasycznym. Medalowy udział mieli wychowankowie GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Mistrzostwa Polski AZS w zapasach 2017 odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza Konrada Staniszewskiego. W zawodach wystartowały siostry Jolanta i Maria Świeczak oraz Maciej Romanowski – wychowankowie GKS Armaty Stoczek Łukowski. Spośród powyższej trójki, tylko Jolanta Świeczak obecnie reprezentuje barwy stoczkowskich Armat.

Jolanta Świeczak, studentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, podczas wczorajszych mistrzostw zdobyła srebrny medal i tytuł akademickiej wicemistrzyni Polski, w kat. 53 kg. W finale nasza zawodniczka uległa utytułowanej zawodniczce z Chełma Katarzynie Kamińskiej.

Młodsza z sióstr Świeczak, Maria (obecnie klub Cement Gryf Chełm),  w kategorii 58 kg wywalczyła tytuł akademickiej mistrzyni Polski. Studentka lubelskiego UMCS-u pokonała w finale koleżankę klubową Karolinę Wieczerzę. Występujący obecnie w barwach warszawskiego AZS AWF Maciej Romanowski zdobył brązowy medal (kat. 98 kg.)
Powyższa trójka zapaśników to wychowankowie Ryszarda Wałachowskiego, obecnie wiceprezesa Lubelskiego Związku Zapaśniczego oraz wiceprezesa ŁKS Orlęta Łuków.