Ciężary

Ciężarowe medale młodzików i juniorów

W miniony weekend w Kobylanach (pow. bialski) zostały rozegrane zawody dla młodych sztangistów. Na imprezie punktowali młodzicy oraz doświadczeni juniorzy z Orląt.

Gminne Centrum Kultury w Kobylanach było organizatorem VI Turnieju o Pucharu Wójta Gminy Terespol. W tym roku równocześnie odbyły się także Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików oraz II Runda Ligi Wojewódzkiej Juniorek i Juniorów.

Na zawodach byli obecni sztangiści Orląt Łuków. Wśród młodzików zawodnicy ŁKS-u wywalczyli dwa medale:
– srebrny – Norbert Wasak – kat. wag. 56 kg: 110 kg w dwuboju (50+60);
– brązowy – Mateusz Kucharzak – kat. 50 kg: 100 kg (43+57).

Junior młodszy Bartosz Boncik wywalczył srebrny medal w kat. 77 kg. Jego wynik na tej imprezie to 220 kg (100+120). Wynik ten dał mu trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej Sinclaira wśród juniorów. W tej kategorii wiekowej dźwigał również Jakub Sadło, który w kat. 85 kg zajął 4 miejsce, z wynikiem 203 kg (88+115).

Najstarszym naszym reprezentantem, który wystartował w Kobylanach był starszy z braci Boncików, Łukasz. Młody i utytułowany ciężarowiec wystąpił w kat. 77 kg w rywalizacji juniorów starszych (do 20 lat). Łukowski zawodnik nie miał sobie równych i zdecydowanie wygrał i zdobył Puchar Wójta Gminy Terespol. Łukasz Boncik wydźwigał w dwuboju 260 kg (120+140). W punktacji Sinclaira Boncik zajął trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej.