Ciężary

Goleń z kolejnym tytułem Mistrza Polski!!

W Sosnowcu odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Łukowski siłacz Marcin Goleń po raz kolejny nie miał sobie równych i zdobył kolejny na swoim koncie tytuł Mistrza Polski!

W dniach 6-8 października w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 i 23 oraz Seniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym przygotowane przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

W zawodach wzięło udział troje łukowskich trójboistów, na czele z naszym mistrzem w tej dyscyplinie Marcinem Goleniem. Siłacz rywalizował z jedenastoma innymi siłaczami w kategorii 105 kg, i nie pozostawił złudzeń kto w tej wadze jest najlepszy, i to już od kilku lat. Z wynikami: przysiad 290 kg, wyciskanie leżąc 190 kg, martwy ciąg 340 kg – łącznie 820 kg, a w punktacji Wilksa 490,03 pkt. wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski 2017. Nad drugim i trzecim miejscem miał przewagę ponad 100 kg. W klasyfikacji ogólnej wśród seniorów w punktacji Wilksa został sklasyfikowany na trzecim miejscu wśród ponad 70. sportowców.

W zawodach juniorskich wystąpili Natalia Stępniewska oraz Bartosz Ostrysz. Zawody były szczególnie udane dla młodej sportsmenki, która w kat. 57 kg wydźwigała 220 kg (82,5;32,5;105) i wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.
W silnej kategorii juniorskich 74 kg Ostrysz wydźwigał 425 kg co dało mu 11. miejsce.

Szczegółowe wyniki na: PZKFiTS – Mistrzostwa Polski TSK