Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Srebrna Dorota, trzecie miejsce Moniki

Na siedleckich matach w miniony weekend o zapaśniczy Puchar Polski rywalizowały kadetki i juniorki. Wśród reprezentantek naszego regionu najlepiej spisały się Dorota Kopyść z Orląt oraz Monika Białach z Armat. 

W trzeciej rundzie Pucharu Polski kadetek wystąpiła prawie setka młodych zapaśniczek z całej Polski. Nasz powiat reprezentował klub GKS Armaty Stoczek Łukowski, z którego w zawodach wystąpiło pięć zawodniczek. W najlepszej dyspozycji w tych dniach była Monika Białach, która podczas siedleckiego pucharu zdobyła brązowy medal w kategorii 46 kilogramów. Wyniki pozostałych Armat na III Pucharze Polski Siedlce 2017: 5. miejsce – Karolina Gryczon (kat. 43 kg); 7. m-ce – Wiktoria Bogusz (kat. 49 kg); 10. m-ce – Urszula Piotrowska (kat. 52 kg); 22. m-ce – kontuzja: Magdalena Sadło (kat. 56 kg).
W klasyfikacji drużynowej GKS Armaty wśród 35 ekip zajęły 12. lokatę!

W tym samym czasie rozegrano Puchar Polski Juniorek. W tej kategorii wiekowej mieliśmy dwie reprezentantki: Katarzynę Witkowską (kat. 55 kg, Armaty) oraz Dorotę Kopyść (kat. 44) z Orląt Łuków. Katarzynie nie powiodło się i zajęła 5. lokatę.
Natomiast reprezentantka żółto-czerwonych barw na siedleckich matach była krok od złotego medalu. Niestety po zaciętej walce nasza zawodniczka musiała uznać wyższość rywalki, a przez co jej przypadło drugie miejsce i medal srebrny.
W karierze Doroty Kopyść był to kolejny medal na tej rangi imprezie.

Podczas zmagań w ramach Pucharu Polski w Siedlcach sprawdzali się nie tylko sportowcy. Odbywał się także egzamin na sędziego związkowego Polskiego Związku Zapaśniczego. Wśród tych pretendowali o awans był również Ryszard Wałachowski, wiceprezes Orląt oraz trener zapasów, dotychczas sędzia okręgowy. Lokalny działacz zapaśniczy przeszedł egzamin pozytywnie i został oficjalnie sędzią związkowym PZZ.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki