Ciężary

„Cinek” siódmy w Europie

archiwum

Utytułowany  Marcin „Cinek” Izdebski wystąpił w miniony weekend wystartował w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 20. Wydźwigane w Albanii 338 kg dało mu VII miejsce w Europie!

W zakończonych w niedzielę 22 października Mistrzostwach Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów do lat 20 i 23 wystąpił najbardziej utytułowany zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów ŁKS Orlęta Łuków, Marcin „Cinek” Izdebski.

Jak można było przewidywać ten start nie będzie należał do najłatwiejszych. Najważniejszym, dla zawodnika i trenera było to, aby pokazać się z dobrej strony i zaatakować rekordy życiowe. Startujący w kat. 105 kg Cinek” nie zawiódł. W swoim koronnym boju, czyli w rwaniu, Izdebski uzyskał kolejno 150, 155 i 158 kg bijąc w ostatniej próbie rekord życiowy o 2 kg. Niestety w podrzucie nie poszło już tak dobrze. 18-letni sztangista zaliczył tylko jedną próbę, na ciężarze 180 kg.

Łączna nota 338 kg w dwuboju, zapewniły naszemu mistrzowi siódmą lokatę w Europie, wśród juniorów do lat 20. Zawodnik i trener Robert Dołęga zapowiadają, że w przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej.

Mistrzem Europy w tej kategorii został Gruzin Khetsuriani Dato, srebrny medal wydźwigał Gasparyan Samuel z Armenii, a trzecie miejsce zajął drugi z Gruzinów Chkheidze Irakli. W tej wadze wystąpił też inny reprezentant Polski Dariusz Różański, który z wynikiem 326 kg został sklasyfikowany na VIII miejscu.