Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Mistrzostwo Strzyżewskiego, Puchar Polski Pawlikowskiej

Pracowity weekend kickbokserów z KSW Łuków. W dniach 27-29 października uczestniczyli w Pucharze Polski oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Puchar Polski zdobyła Marta Pawlikowska, a tytuł MMP wywalczył Jakub Strzyżewski.

Turniejowe zmagania zakończyły się sukcesem podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego. Marta Pawlikowska zdobyła Puchar Polski w pointfighting, a Jakub Strzyżewski zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w full contact.

W dniach 27-28 października w Świdniku odbył się Puchar Polski w Kickboxingu w formule pontfighting. W zawodach wystartowało dziesięciu łukowian z KSW Łuków. Najlepiej wypadła Marta Pawlikowska, która zdecydowanie wygrała w kategorii do 46 kg kadetów starszych (w finale 6:1 pokonała koleżankę z Kadry Narodowej).

Ponadto łukowianie zdobyli 4 brązowe medale: Amelia Wasilewska, Tatiana Pieniak, Bartosz Prusinowski i Dorian Siekierzyński. W zawodach wystąpili również: Wiktoria Skrobas (5-6 miejsce) oraz Kewin Kozłowski, Kamil Salamończyk i Konrad Czeszejko (wszyscy zajęli miejsca 9-16).

Starszy reprezentant łukowskiego klubu Jakub Strzyżewski wystartował natomiast w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule full contact (zawodnicy w wieku od 19 do 23 lat). Zawody odbyły się w dniach 28-29 października 2017 roku w Kaliszu. Nasz zawodnik rywalizował w kat. 63,5 kg. Reprezentant KSW Łuków jako wicemistrz kraju z ubiegłego roku był rozstawiony, nie musiał walczyć w eliminacjach. W półfinale pokonał na punkty 2:1 Norberta Piotrowskiego z Wrocławia, a w finale jednogłośnie na punkty wygrał z zawodnikiem gospodarzy Kamilem Małotą. Mistrzostwo Polski zdobyte w Kaliszu, obok brązowego medalu w Pucharze Świata w Innsbrucku, jest największym dotychczasowym sukcesem Strzyżewskiego.

Udział w zawodach i osiągnięte wyniki były możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców (szczególne podziękowania dla Pana Szymona Prusinowskiego – kierownika ekipy w dniu rejestracji zawodników w Świdniku) oraz sztabu szkoleniowego z trenerem koordynatorem Zenonem Pawlikowskim i instruktorem kickboxingu Grzegorzem Piotrowskim.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki