Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Ręczna

Galińska w szerokiej kadrze na MŚ

archiwum
Selekcjoner reprezentacji polskich szczypiornistek powołał szeroką kadrę, którą zgłoszono do udziału w mistrzostwach świata. Wśród 28. zawodniczek znalazła się łukowianka Emilia Galińska.


Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet 2017 odbędą się w dniach 1-17 grudnia w sześciu niemieckich miastach. Polska ekipa rozpoczyna przygotowania do tego najważniejszego turnieju w tym roku już niebawem. Polki w imprezie będą mogły wziąć udział dzięki „dzikiej karcie” przyznanej naszej drużynie w czerwcu tego roku. W MŚ 2015 na duńskich boiskach Polska wywalczyły 4. miejsce.

Polki na niemieckim turnieju będą rywalizować w grupie B, gdzie spotkają się z Norweżkami, Czeszkami, Szwedkami, Argentynkami oraz Węgierkami. Planem podstawowym dla naszych kadrowiczek będzie wyjście z grupy.

Trener polskiej kadry Leszek Krowicki kilka dni temu ogłosił tzw. szeroki skład na MŚ. Wśród powołanych piłkarek jest łukowianka Emilia Galińska – wychowanka Jedynki Łuków i SPR Łukovii, obecnie grająca w Borussii Dortmund. Ostateczną szesnastkę, która będzie walczyła w Niemczech poznamy przed turniejem finałowym, a na decyzję trenera będą miały wpływ listopadowe przygotowania oraz dyspozycja poszczególnych sportsmenek w meczach kontrolnych z Rumunią, Brazylią i Macedonią.

Szeroka kadra Polek na MŚ 2017:
Bramkarki: Adrianna Płaczek, Weronika Kordowiecka, Weronika Gawlik, Natalia Krupa.
Rozgrywające: Kinga Achruk, Emilia Galińska, Monika Kobylińska, Joanna Kozłowska, Marta Gęga), Karolina Kudłacz-Gloc, Sylwia Lisewska, Monika Michałów, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak , Romana Roszak, Ewa Urtnowska, Alina Wojtas, Aleksandra Zych.
Skrzydłowe: Magda Balsam, Adrianna Górna, Kinga Grzyb, Katarzyna Janiszewska, Aneta Łabuda, Dagmara Nocuń, Daria Zawistowska.
Kołowe: Joanna Drabik, Hanna Rycharska, Joanna Szarawaga.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Ręczna