Odwiedź nas na
Fenix

Ciężary

Izdebski trzeci w Polsce!

Życie Zamościa: www.zyciezamoscia.pl

W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski w Podnoszeniu Ciężarów 2017, które odbyły się w Zamościu, bardzo dobrze spisał się junior Orląt Marcin Izdebski. Sztangista wywalczył brązowy medal na seniorskiej imprezie!

Na pomoście ustawionym w nowej hali sportowej OSiR w Zamościu, zakończyły się w niedzielę 24. Mistrzostwa Polski Kobiet i 87. Mężczyzn w Podnoszeniu Ciężarów. W imprezie wziął udział również Marcin Izdebski.  Zawodnik startujący w kat. 105 kg, który dwa tygodnie temu wystartował na juniorskich Mistrzostwach Europy, wystąpił również teraz, na najważniejszej ogólnopolskiej imprezie ciężarowców. I spisał się bardzo dobrze, zdobywając dwa małe brązowe medale w podrzucie i rwaniu, a przede wszystkim podsumowujący częściowe zmagania brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów 2017. 

Kategorię 105 kg wygrał Łukasz Grela, który podrzucił 200 kg, a w rwaniu miał 178 kg, razem więc w dwuboju – 378 kg. Srebro trafiło do drugiego ze sztangistów Budowlanych Opole – Dariusza Różańskiego, który wydźwigał 332 kg (153 kg + 179 kg), brązowy medal trafił do Cinka, obecnie najmocniejszego naszego zawodnika.
– – –
Drugim z naszych zawodników, którzy wzięli udział w MP 4-5 listopada 2017 Zamość, był Łukasz Boncik. Startujący w kat. 77 kg zawodnik, z wynikiem 265 kilogramów w dwuboju sklasyfikowany został na 7. miejscu. Tę kategorię wygrał jego rówieśnik z Tarpana Mrocza Daniel Bajer (dwubój 334 kg)

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary