Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Damian Kryjer z brązowym medalem MPM

Występujący w barwach UKS Zalesie Damian Kryjer wywalczył brązowy medal zapaśniczych Mistrzostw Polski Młodzików w stylu klasycznym. 

Zawody odbyły się w Raciborzu w miniony weekend. Zawodnik z Zalesia rywalizował w kat. 85 kg, a o medale Mistrzostw Polski w tej grupie rywalizowało kilkunastu młodych zapaśników. Damian Kryjer rozpoczął bardzo udanie, pewnie pokonując rywala z Grajewa Seweryna Nowaka. W drugiej rundzie wychowanek Grzegorza Rychty wygrał z zawodnikiem z Katowic Łukaszem Kłopotowskim. Trzecia runda okazała się nie do przejścia. Kryjer musiał uznać wyższość Patryka Komorowskiego (ZKS Granica Gdańsk), który na tych zawodach ostatecznie wywalczył złoto i tytuł mistrza Polski.
W walce o brązowy medal nasz zawodnik starł się na macie z zapaśnikiem UKS Jedynka Kostrzyn Adamem Szymańskim. Damian w tym pojedynku pokazał swoje umiejętności i pewnie pokonał rywala, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w stylu klasycznym 2017.

Na zawodach w Raciborzu wziął udział również inny zapaśnik z UKS Zalesie, Łukasz Soćko. Wystartował on w jednej z najbardziej popularnych kategorii, do 53 kg. W stawce ponad 30-stu zawodników nasz zawodnik zajął ostatecznie XII miejsce. Soćko zaliczył dwa wygrane walki i dwie porażki.

Trenerem i opiekunem zapaśników UKS Zalesie jest Grzegorz Rychta.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki