Odwiedź nas na

Inne

Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach

Przed tygodniem w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II odbyły się zawody w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej – Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach.

Zorganizowany przez Stowarzyszenie Szachowe Szachpol Łuków turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i przyciągnął rekordową liczbę 70 uczniów ze wszystkich poziomów edukacyjnych, od podstawówek po szkoły średnie. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (po 12 min dla zawodnika). Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk, jednocześnie główny organizator turnieju.

Wyniki Mistrzostw Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach – 10 listopada 2017.

W klasyfikacji OPEN wszystkich szkół zwyciężył Mariusz Goławski ( 6,5 pkt.) z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie wyprzedzając Piotra Piwowarczyka (6 pkt.) ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łukowie oraz Szymona Suskę (6 pkt.) ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie.

Dodatkowo wyłoniono mistrzów w każdym typie szkół w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej, wyniki :

Klasyfikacja indywidualna chłopców szkoły podstawowe

  1. Piotr Piwowarczyk SP nr 4 Łuków

  2. Szymon Suska SP nr 2 Łuków

  3. Wojciech Cichosz SP nr 4 Łuków

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkoły podstawowe

  1. Julia Mazur Zespół Szkół w Okrzei

  2. Kinga Trumińska SP nr 5 Łuków

  3. Aleksandra Beczek Zespół Szkół w Okrzei

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkoły podstawowe klasy I-III

  1. Amelia Gomółka SP nr 2 Łuków

  2. Hanna Cybulska SP w Woli Okrzejskiej

Klasyfikacja indywidualna chłopców szkoły podstawowe kl.I-III

  1. Szymon Suska SP nr 2 Łuków

  2. Brajan Mitura Zespół Szkół w Okrzei

  3. Ivan Grandvaux SP nr 2 Łuków

Klasyfikacja indywidualna chłopców GIMNAZJA

1. Michał Goławski Gimnazjum nr 2 w Łukowie

2. Wojciech Golba Gimnazjum nr 2 w Łukowie

3. Arkadiusz Bany Zespół Szkół w Okrzei

Klasyfikacja indywidualna chłopców PONADGIMNAZJALNE

  1. Mariusz Goławski I LO Łuków

  2. Bartosz Pycka IV LO Łuków

  3. Jacek Gmurkowski I LO Łuków

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt PONADGIMNAZJALNE

  1. Julia Piwowarczyk I LO Łuków

  2. Katarzyna Celińska ZS nr 2 Łuków

  3. Aleksandra Goławska I LO Łuków

WYNIKI DRUŻYNOWE

Szkoły podstawowe:
1.miejsce: SP nr 4 w Łukowie
2.miejsce: SP nr 5 w Łukowie
3. miejsce: SP w Aleksandrowie

Szkoły podstawowe klasy I-III:
1. SP nr 2 w Łukowie
2. SP w Okrzeji
3. SP w Woli Okrzejskiej

Szkoły gimnazjalne
1. Gimnazjum w Okrzeji
2. Gimnazjum nr 2 w Łukowie

Szkoły ponadgimnazjalne
1.miejsce I LO w Łukowie
2.miejsce IV LO w Łukowie
3. miejsce ZS nr 1 Łukowie

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne