Ciężary

Siedleckie MŚ zdobyte!

Czwórka zawodników – cztery tytuły mistrzowskie! Tak zaprezentowali się łukowscy siłacze na odbywających się w Siedlcach Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu Federacji WPA.

Od 30 listopada do 3 grudnia w hali sportowej przy ul. Popiełuszki w Siedlcach odbywają się Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu RAW i EQ Federacji WPA. W imprezie biorą udział również łukowianie. Spośród pięciu zgłoszonych, czterech młodych siłaczy starty ma już za sobą.

Młodzi siłacze trenujący wspólnie w siłowni Colloseum mają za sobą udany start na mistrzostwach. Każdy z nich wywalczył pierwsze miejsca i tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

Katarzyna Czubek, która trenuje trójbój od niedawna, wygrała kat. teenager 13-15 do 82.5 kg w tej dyscyplinie. Tym samym debiut na tak dużej imprezie był niezwykle udany. Wynik trójboju młodej mistrzyni to 277,5 kg (przysiad – 117.5; wyciskanie – 40; martwy ciąg  – 120). Wynik zawodniczki pozwolił ponadto zająć 3. miejsce w klasyfikacji OPEN.

Adrian Sadło (teenager 18-19 do 82,5 kg) zdobył mistrzostwo w wyciskaniu sztangi leżąc. Jego wynik 170,5 kg jest nowym rekordem Europy w kategorii wiekowej i wagowej. Młody mistrz poprzedni rekord poprawił o 0,5 kilograma. W klasyfikacji OPEN Sadło zajął 1. miejsce. Tytuł z Siedlec to kolejne trofeum zawodnika – w czerwcu został Mistrzem Europy Federacji GPC.

Kolejnym łukowskim mistrzem świata został Norbert Radzio. W trójboju siłowym w kat. 90 kg do 23 lat Norbertowi pierwsze miejsce zapewnił wynik łączny 580 kg (przysiad – 220; wyciskanie sztangi – 130; martwy ciąg – 230). Powyższe wydźwigane kilogramy pozwoliły zająć 3. miejsce w klasyfikacji OPEN.

Czwartym naszym mistrzem został Piotr Gaj. Siedleckie MŚ były dla zawodnika i trenera ostatnią imprezą, w której wystąpił jako junior. Gaj pomimo kontuzji bardzo godnie pożegnał się z juniorskimi zawodami. Łukowianin zdobył dwa mistrzostwa – w trójboju siłowym i martwym ciągu (junior do 140 kg). W trójboju wydźwigał 677,5 kg (250 kg + 147.5 kg + 280 kg) co dało mu złoty medal oraz 3. miejsce w klasyfikacji OPEN. Złoto w martwym ciągu zapewnił wynik 280 kilogramów. Nieoficjalnie w tej dyscyplinie zajął 2. miejsce OPEN (na 21 zawodników w kategorii od 100 do 140 kg).
– – –
Mistrzostwa w Siedlcach trwają do jutra, łukowska ekipa może wzbogacić się jeszcze o medale. Jutro wystartuje Krzysztof Celiński (kat. OPEN do 110 kg). Będzie rywalizował w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc i wyciskaniu sztangi leżąc EQ.