Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Złota Natalia, trzy medale UKS Zalesie

Nadesłane do redakcji

W Czarnym Borze odbyły się duże zawody zapaśnicze. Tym razem rywalizowały seniorki i kadetki. Na dolnośląskich zawodach wystąpiły zapaśniczki z naszego powiatu. Najlepsza z nich, Natalia Kryjer wywalczyła złoto. 

W zawodach Pucharu Polski Kadetek w Zapasach w Czarnym Borze wzięły udział zawodniczki z dwóch klubów zapaśniczych naszego powiatu – GKS Armaty Stoczek Łukowski i UKS Zalesie. Spośród siedmiu naszych zawodniczek, trzy zdobyły medale. Ten najcenniejszy złoty wywalczyła Natalia Kryjer (UKS Zalesie).

Kryjer walczyła w kategorii młodzik 66 kg. Dwa zwycięstwa, z koleżanką klubową Patrycją Piotrowską oraz Chorwatką Martą Besek, zapewniły złoty medal. Brązowy medal w tej kategorii zdobyła Patrycja Piotrowska. Do łukowskiej ekipy trafił trzeci krążek dzięki dobrej dyspozycji Klaudii Karwowskiej. Wywalczyła medal brązowy w kat. młodzik do 50 kg. Po drodze po medal pokonała m.in. zapaśniczki z Niemiec i Czech.

W grupie wiekowej kadetek – 5. miejsce zajęła Karolina Gryczon (GKS Armaty).

Opiekunami łukowskiej grupy byli: trener UKS Zalesie Grzegorz Rychta oraz trener kadry wojewódzkiej Ryszard Wałachowski. Skromne nagrody najlepszym naszym zawodniczkom ufundował były zapaśnik Orląt, właściciel firmy Jarex, Jarosław Siuj.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki