Fenix

Sporty Walki

Worek medali z zapaśniczych Mistrzostw Województwa

Nadesłane do redakcji

Ponad dwadzieścia medali przywieźli z Chełma młodzi zapaśnicy z trzech łukowskich klubów. Kolejne tytuły Mistrzów Lubelskiego przybyły do Armat i Orląt.

W sobotę 9 grudnia w Chełmie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodziczek i Młodzików w Stylu Klasycznym. Na imprezie zaprezentowali się młodzi sportowcy z trzech sekcji zapaśniczych z: GKS Armaty Stoczek Łukowski, ŁKS Orlęta Łuków, UKS Zalesie.

Dla stoczkowskich Armat tytuły mistrzyń i złote medale zdobyły: Urszula Pogonowska (kat. 36 kg) i Marta Gajowniczek (kat. 42 kg). Ponadto medale wywalczyły:
– srebrne – Natalia Osiak (kat. 39 kg), Jula Brauła (42 kg), Urszula Piotrowska (54 kg);
– brązowe – Klaudia Świętochowska (39 kg), Katarzyna Stosio (42 kg), Agata Kazanecka (50 kg), Julia Gajowniczek (54 kg).
Dziewczęca drużyna Armat zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Warto dodać, że poza Piotrowską i Stosio reszta zapaśniczek jest młodsza, a pomimo to zdecydowano, że spróbują sił już w kategorii młodziczek.

Młodzicy Armat zdobyli trzy medale: srebro trafiło do Emila Lecha (kat. 53 kg), a brązowe medale do Krystiana Kudlaka (kat. 62) i Kacpra Gajowniczka (kat. 66). Na piątych miejscach sklasyfikowani zostali kolejni dwaj zawodnicy – Karol Rosa i Bartosz Soćko.
Sobotnia impreza sportowa była też okazją do oficjalnego zakomunikowania, iż nastąpiła zmiana trenera Armat. Nową panią trener jest Monika Czajkowska – wychowanka klubu, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, była zawodniczka Cementu Gryf Chełm.

Chełmska mata była szczęśliwa również dla zawodników z Łukowa. Przedstawiciele Orląt zdobyli sześć medali, w tym aż trzy te najcenniejsze. Mistrzami województwa zostali:
– Izabela Wałachowska (kat. 62 kg),
– Błażej Wałachowski (38 kg),
– Jakub Niebrzegowski (68 kg).
Srebro dołożył Bartosz Rychta (42 kg), a dwa brązowe krążki trafiły do Filipa Baranowskiego i Igora Lisiewskiego (obaj kat. 53 kg). Piąte miejsce na zawodach zajął Maciej Michalak (38 kg).

UKS Zalesie wzbogacił się o trzy srebrne medale, które zdobyły:
– Julia Pracz (kat. 46 kg),
– Klaudia Karwowska (50 kg),
– Patrycja Piotrowska (66 kg).

Opiekunami łukowskiej drużyny na zawodach w Chełmie byli bracia trenerzy Grzegorz i Ryszard Wałachowscy.