Sporty Walki

Złote Armaty w Siedlcach

Nadesłane do redakcji

Wczoraj w Siedlcach kolejny raz odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego w Zapasach. Na siedleckich matach dobrze zaprezentowali się zawodnicy stoczkowskich.

W środę 13 grudnia w Siedlcach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego w zapasach stylu wolnym i w zapasach kobiet. Gospodarzami zawodów byli zapaśnicy WLKS Siedlce-Nowe IganieW  zawodach startowali zawodniczki i zawodnicy w wieku – 12 lat i młodsi. Oprócz siedleckich szkół w zawodach gościnie wystąpiły drużyny: Suples Wierzbica, Niska Warszawa, UKS Zalesie oraz ośmioosobowa drużyna GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Armaty wywalczyły aż 7 złotych medali i jeden brązowy, co dało łukowskiej ekipie trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zawodniczki i zawodnicy wywalczyli 7 złotych medali i jeden brązowy dało nam to 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Złote medale dla Armat zdobyli: Urszula Pogonowska (kat. 35 kg), Katarzyna Stosio (kat. 39 kg), Julia Brauła (kat. 41 kg), Marta Gajowniczek (kat. 45 kg), Agata Kazanecka (kat. 50 kg), Bartosz Soćko (kat. 38 kg), Kacper Gajowniczek (kat. 66 kg). Brązowy medal z imprezy przywiozła Klaudia Świętochowska (kat. 41 kg).

Podczas siedleckich zawodów swój debiut trenerski w Armatach zaliczyła Anna Chudek – trener od przygotowań kondycyjnych i siłowych, a prywatnie mama zapaśniczych medalistek Mistrzostw Polski – Pauliny i Dominiki Sobiech.