Odwiedź nas na
Fenix

Inne

UKS Radoryż debiutuje w ALS

W sobotę odbyła się kolejna kolejka zmagań w ramach kobiecej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Rykach. Rywalizację w tej lidze rozpoczęły młode siatkarki z Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. 

Siatkarki UKS Radoryż Smolany zadebiutowały w rozgrywkach ALS w sobotę 16 grudnia. Są jedyną szkołą z terenu naszego powiatu, która bierze udział w tych rozgrywkach. Powiat Łukowski reprezentują jeszcze zawodniczki Unii Krzywda, które wygrały ubiegłoroczną edycję, w składzie której grają absolwentki ZS w Radoryżu Smolanym.

Niestety w pierwszych dwóch starciach ligowych podopieczne nauczyciela i trenera siatkówki Dariusza Rabka, uległy nieco bardziej doświadczonym drużynom. Jednak dziewczęta z Radoryża tanio skóry nie sprzedały. Choć przegrały 2-0 z Jakubowa Izba Ryki, to w pierwszym secie były o krok od sprawienia niespodzianki. W drugim meczu było jeszcze lepiej, ale zabrakło doświadczenia, aby przywieźć pierwsze punkty. W spotkaniu z LO Ryki potrzeba było tie-break’u aby wyłonić zwycięzcę. Rycka ekipa okazała się lepsza.

Cieszę się, że udało nam się w tej lidze wystartować. To dobra lekcja siatkówki dla zawodniczek. Jesteśmy jedną z najmłodszych ekip w rozgrywkach, dlatego dziewczyny potrzebują ogrania na tym poziomie. Pomimo porażek jestem pozytywnie nastawiony przed kolejnymi meczami. Musimy popracować nad niektórymi elementami i myślę, że będzie tylko lepiej. Chciałem, żeby dziewczęta z naszej szkoły miały szanse rywalizacji w takiej lidze. Mamy dobre zawodniczki i marzeniem byłby ich dalszy siatkarski rozwój – powiedział nam Dariusz Rabek.

Skład kobiecej drużyny siatkarskiej UKS Radoryż Smolany:
Izdebska Izabela, Kryczka Ilona, Latuszek Karolina, Ładna Kinga, Wajszczuk Sandra, Wajszczuk Andżelika, Osiak Wioletta, Bany Weronika, Szczęśniak Wiktora, Misiak Katarzyna, Lazurek Martyna, Jaroszuk Paulina.
Opiekun – Dariusz Rabek.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne