Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Podsumowanie roku w KSW Łuków

Kilkanaście medali Mistrzostw Polski, brązowy medal Pucharu Świata, medale w Pucharze Europy, zawodnicy w kadrze narodowej – imponujący efekt ciężkiej pracy sportowców KSW Łuków w 2017 roku.

W 2017 roku jego zawodnicy KSW zanotowali ponad 100 startów w turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Najważniejsze osiągnięcia – 17 medali w Mistrzostwach Polski, brązowy medal ME, medale na Pucharze Europy.

Na MP w kategorii kadetów starszych i młodszych, młodzieżowców i seniorów kickbokserzy Zenona Pawlikowskiego zdobyli następujące krążki – 6 złotych, 4 srebrne, 7 brązowych. Na Mistrzostwach Europy brązowy medal zdobyła Amelia Wasilewska, a Jakub Strzyżewski wywalczył brązowy medal Pucharu Świata Seniorów w formule full contact. Ponadto na Pucharze Europy „Czech Open” złoto przypadło Marynie Czerepińskiej, srebro Marcie Pawlikowskiej, a brąz Wiktorii Skrobas.

W 2017 roku aż sześciu zawodników łukowskiego klubu było członkami kadry narodowej PZKB – Amelia Wasilewska, Dorian Siekierzyński, Bartosz Prusinowski, Natalia Zarzycka, Marta Pawlikowska i Martyna Czerepińska.
Bardzo dobrym prognostykiem na przyszły rok są sukcesy łukowskich zawodników osiągnięte na zakończenie sezonu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Jakuba Strzyżewskiego i Marty Pawlikowskiej, którzy od kilku miesięcy nie przegrali żadnej walki w konfrontacji z krajowymi rywalami. Jakub Strzyżewski w końcówce sezonu zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Piotrkowie Trybunalskim oraz dwa złote medale zł w Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu. Marta Pawlikowska wywalczyła srebrny medal Pucharu Europy „Czech Open 2017” w formule light contact w Pradze, złoty medal Pucharu Polski w Świdniku, złoty medal Pucharu Polski w Węgrowie oraz trzy złote medale w Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu.

Sukcesy klubu w 2017 zakończył organizowany cyklicznie Festiwal Sportu i Zdrowia – XI Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing.

To już historia – mówi trener Zenon Pawlikowski – przed nami ostre przygotowania do startów w 2018 roku, a szczególnie do udziału w Mistrzostwach Świata we Włoszech.

KSW Łuków – działa w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Nasz Region. Kontynuuje tradycje Policyjnego Towarzystwa Sportowego, które w 2014 roku rozwiązano. KSW Łuków jest członkiem Polskiego Związku Kickboxing. Głównym szkoleniowcem w klubie jest trener II klasy Zenon Pawlikowski.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki