Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Zapaśnicy powołani do kadry narodowej

Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykazy kadr narodowych w zapasach na rok 2018. Na listach znaleźli się zapaśnicy z dwóch łukowskich klubów – Armat i Orląt. 

Danuta Góral, Paulina Sobiech i Katarzyna Witkowska – juniorki GKS Armaty Stoczek Łukowski – zostały powołane do kadry narodowej na przyszły sezon i rok 2018. W gronie kadrowiczek znalazły się również młodsze Armaty – kadetki: Magdalena Sadło, Monika Białach, Karolina Gryczon i Wiktoria Bogusz.

Do kadry narodowej zostali wpisani także zapaśnicy Orląt Łuków. Podopieczni Grzegorza Wałachowskiego, których wpisano do kadry to: juniorka Dorota Kopyść oraz kadeci Norbert Lisiewski i Sebastian Wałachowski.

Ponadto, łukowską szkołę zapasów będą reprezentować wychowanki Grzegorza Rychty z UKS Zalesie, obecnie występujące w innych klubach – Klaudia Czyzio (Suples Kraśnik), Wiktoria Karwowska (AZS AWF Warszawa). W kadrze seniorów znaleźli się również wychowankowie Ryszarda Wałachowskiego, dziś reprezentujący inne barwy klubowe – Maria Świeczak (Cement Gryf Chełm) i Maciej Romanowski (AWF AZS Warszawa).

Łukowskie kluby dobrze sobie radzą w rywalizacji sportowej, stąd te powołania dla naszych zawodników. Armaty to 5. juniorska drużyna kobieca w Polsce, kolejny rok mają udowodnić swoją pozycję i zaliczyć dobre starty. W Orlętach coraz lepiej radzą sobie młodzi Norbert i Sebastian. Co ważne mają w swoim składzie wicemistrzynię Polski Dorotę Kopyść. Najważniejsze na teraz to to, żeby młodsi sportowcy brali przykład ze starszych zawodników i zawodniczek. W 2018 roku będzie wiele ważnych startów zapaśniczych, na których będą mogli się wykazać – powiedział Ryszard Wałachowski, wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego i wiceprezes łukowskich Orląt.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki