Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Puchar Polski i Turniej Nadziei Olimpijskich w Łukowie!

Łukowskie środowisko zapaśnicze organizuje i zaprasza na pierwszą w tym roku dużą imprezę dla adeptów i kibiców zapasów. Już w marcu w Łukowie odbędzie się Puchar Polski Kadetek i Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich!

W drugi weekend marca w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 odbędą się dwa duże turnieje w zapasach kobiet.
Pierwszy z nich to Puchar Polski Kadetek, który jednocześnie będzie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. Prawo startu mają zawodniczki z roczników – kadetki 2001-2003.
Drugie zawody to Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – Puchar Polski Juniorek. Zawody juniorek będą największą imprezą tej kategorii wiekowej w Europie środkowej. Na łukowskich matach będą rywalizować zapaśniczki z roczników 1998 – 2000 (2001), z kilku krajów.

Dwa dni z zapasami kobiet to 9-10 marca. Pierwszego dnia odbędą się: weryfikacja zawodniczek, przegląd lekarski oraz losowanie. W sobotę 10 marca na trzech matach w hali sportowej odbędą się walki w ramach obu turniejów.

Na dzień dzisiejszy udział w turnieju międzynarodowym potwierdziły ekipy z Litwy, Ukrainy, Czech i Węgier. Czekam na odpowiedź kolejnych z Niemiec, Łotwy i Słowacji. W turnieju kadetek już liczba zgłoszonych klubów to ponad 20. Myślę, że marcowe zawody będą jednymi z największych jakie dotąd odbyły się w Łukowie. Na matach będzie rywalizować minimum 400-sta zawodniczek! Już dziś zapraszam na zawody wszystkich łukowian, nie tylko wiernych kibiców zapasów – mówi nam Ryszard Wałachowski, szef komitetu organizacyjnego zawodów.

Puchar Polski i Turniej Nadziei organizują: ŁKS Orlęta Łuków, Lubelski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Urząd Miasta Łuków. Patronat nad imprezą sprawować będą Burmistrz Miasta Łuków i Marszałek Województwa Lubelskiego.

Patronem medialnym wydarzenia jest SPORT.LUKOW.PL i WŁUKOWIE.PL

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki