Piłka Nożna

Orliki DAF-u drugie w Siedlcach

Młodzi piłkarze Dziecięcej Akademii Futbolu z rocznika 2007 zajęli drugie miejsce w silnie obsadzonym Turnieju o Puchar Prezesa MKP Pogoń Siedlce. Bramkarzem turnieju uznano Grzesia Popiela z DAF-u.

W sobotę 13 stycznia w Siedlcach odbył się Turniej o Puchar Prezesa MKP Pogoń Siedlce Rocznik 2007. Łuków reprezentowała drużyna orlików starszych DAF Łuków. Podopieczni Piotra Wałachowskiego spisali się bardzo dobrze, doznając porażki dopiero w finale. Tym samym z Siedlec wyjechali ze srebrnymi medalami.

Wyniki DAF Łuków na siedleckim turnieju:
DAF 1:1 Masovia Siedlce (gol dl Naszych: Płaskowski)
DAF 2:0 SEMP Siedlce (Leszczak, Biaduń)
DAF 4:1 Pogoń Siedlce I (Skwara, Leszczak, Płaskowski, Zalewski)
DAF 2:0 Tajfun Jartypory (Skwara, Niebrzegowski)
Powyższe wyniki doprowadziły nasz zespół do finału. Tam jednak zawodnicy Orła Siemiatycze okazali się mocniejsi, i po emocjonującym meczu pokonali DAF 3:1. W finale honorową bramkę dla łukowian strzelił Maciek Niebrzegowski.

Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany zawodnik DAF Łuków – Grzegorz Popiel. Ponadto organizatorzy wyróżnili także Macieja Niebrzegowskiego.

–  Jestem bardzo zadowolony. Zdobyliśmy drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju,
a w finale przegraliśmy bardzo pechowo. Przed nami dużo turniejów, a już dzisiaj serdecznie zapraszam na turniej naszego rocznika w Łukowie, 20 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1
– powiedział trener Wałachowski.

Skład DAF Łuków na turnieju w Siedlcach: Grzegorz Popiel, Jakub Bober, Jan Borkowski, Emil Biaduń, Mateusz Filipczak, Jan Zalewski, Krystian Płaskowski, Błażej Leszczak,