Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Zapaśniczki na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej

Nadesłane do redakcji

We Włodawie odbyło się zgrupowanie kadry województwa lubelskiego w zapasach kobiet. Na obozie przygotowawczym była silna reprezentacja łukowskich zapasów z klubów UKS Zalesie i GKS Armaty Stoczek Łukowski.

W dniach 26 stycznia – 3 lutego odbyło się zgrupowanie najlepszych zapaśniczek województwa w kat.  juniorek, kadetek i młodziczek. Powiat Łukowski reprezentowała silna reprezentacja sportsmenek z UKS Zalesie i stoczkowskich Armat, w składzie:
– kadetki: Karolina Gryczon, Monika Białach, Urszula Piotrowska, Patrycja Stosio (Armaty) i Natalia Kryjer z UKS-u;
– młodziczki: Julia Pracz, Klaudia Karwowska, Patrycja Piotrowska (UKS); Urszula Pogonowska, Julia Brauła, Marta Gajowniczek, Katarzyna Stosio, Agata Kazanecka (Armaty).

Trenerami na obozie byli: Dariusz Kucharski (Chełm), Igor Lobas (II trener reprezentacji Polski), Sylwester Janik (Kraśnik), Ryszard Wałachowski (Łuków).

Kadetki przygotowywały się do Pucharu Polski, który już za miesiąc 9-11 marca rozegrany zostanie w Łukowie! Natomiast młodziczki do I rzutu Mistrzostw Województwa Lubelskiego, który odbędzie się 3 marca w Wierzbicy. Nim jednak to nastąpi, reprezentantki naszego powiatu – Gryczon, Białach, Piotrowska w kadetkach oraz Pogonowska, Kazanecka, Pracz i Karwowska, pod opieka trenerów Grzegorza Rychty i Ryszarda Wałachowskiego wezmą udział w międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Klesowie na Ukrainie.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki