Inne

Współzawodnictwo sportowe: Orlęta 91, Armaty 85, Łukovia 35, KSW 28 punktów!

Opublikowano wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2017 rok. Rankingiem zajmuje się Zespół Sportu Młodzieżowego przy Instytucie Sportu. Z naszego powiatu punktowało pięć klubów!

W klasyfikacji punktowane są przede wszystkim: udział i wyniki na sportowych imprezach – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów Polski, Wojewódzkie Mistrzostwa czy mistrzostwa międzywojewódzkie.

ŁKS Orlęta Łuków w tegorocznej klasyfikacji uzbierał niemal 91 punktów (4. więcej niż w poprzedniej klasyfikacji). Nie byłoby tego wyniku gdyby nie sukcesy wojewódzkie i ogólnopolskie sztangistów z sekcji podnoszenia ciężarów, którzy dzięki zajmowanym miejscom uzbierali 67 pkt. Pozostałe punkty były dziełem pozostałych sekcji. Orlęta zostały sklasyfikowane na 404 miejscu w Polsce, w klasyfikacji klubów (awans z 440, w stosunku do poprzedniego roku).

Znaczące sukcesy, a za tym duża liczba punktów była dziełem zapaśniczek i zapaśników GKS Armaty Stoczek Łukowski. Zawodnicy ze Stoczka zebrali łącznie niemal 85 punktów (84,84), dziesięć punktów więcej niż w poprzednim roku współzawodnictwa. Klub został sklasyfikowany na 441. miejscu w Polsce.

Drugim punktowanym klubem z Łukowa jest SPR Łukovia. Łukowskie szczypiornistki w 2017 roku, dzięki udanym występom, zdobyły prawie 35 pkt. (34,93). Do punktowej klasyfikacji Miasta, dorzucił się również KSW Łuków, który we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2017 zdobył 28 punktów.

Ostatnim klubem, który znalazł się wśród punktowanych zespołów z naszego powiatu był UKS Dragon Wojcieszków z 6. punktami.

Łuków w klasyfikacji gmin dzięki wynikom klubów (Orlęta, Łukovia, KSW) zajęło 176. miejsce (na sklasyfikowanych 919 gmin). Powiat Łukowski uzyskał 244,77 punktów (Orlęta, Armaty, Łukovia, KSW, Dragon) i dało to 153. miejsce (na 368. powiatów).

Najlepszym klubem w 2017 został CWZS Zawisza Bydgoszcz, przed KS AZS-AWF Katowice i AZS OŚ. Poznań. W rankingu gmin i powiatów zwyciężyła Warszawa, przed Poznaniem i Wrocławiem. A najlepszym województwem w sporcie dzieci i młodzieży jest Mazowieckie, Lubelskie sklasyfikowane zostało na 10. pozycji.