Fenix

Sporty Walki

Medale naszych zapaśniczek na Ukrainie

Nadesłane do redakcji

W miniony weekend młode zapaśniczki z GKS Armaty Stoczek Łukowski oraz UKS Zalesie gościły na międzynarodowym turnieju w ukraińskim Klesowie. Z imprezy przywiozły trzy medale.

W piątek i sobotę 16-17 lutego zapaśniczki z dwóch łukowskich klubów przebywały na Ukrainie. Opiekunowie łukowskich zapasów przyjęli zaproszenie na Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy, w którym wzięli udział przedstawiciele trzech państw (Ukrainy, Białorusi, Polski).

Z drużyny Armat najlepszy wynik wywalczyła Monika Białach, która zdobyła brązowy medal w kat. 49 kilogramów. Piąte miejsca zajęły: Karolina Gryczon, Urszula Piotrowska, Agata Kazanecka. 7. lokatę zajęła Urszula Pogonowska.
Na Ukrainie swój międzynarodowy debiut zanotowały zapaśniczki z Zalesia. Julia Pracz i Klaudia Karwowska z Klesowa wróciły z brązowymi medalami.

Zawody w Klesowie organizatorzy określili jako nieoficjalne mistrzostwa zachodniej Ukrainy, i stały one na wysokim poziomie sportowym. Kilkuosobową reprezentacją powiatu łukowskiego opiekowali się trenerzy Grzegorz Rychta i Ryszard Wałachowski.