Sporty Walki

7. medali KSW Łuków w Bratysławie

W miniony weekend w stolicy Słowacji odbył się Puchar Europy w Kickboxingu – SLOVAK OPEN. Podopieczni Zenona Pawlikowskiego na turnieju wywalczyli 7. medali.

W dniach 23-24 lutego w Bratysławie odbyły się zawody o Puchar Europy w Kickboxingu – Slovak Open. W mocno obsadzonym turnieju wystartowało 945. zawodników z 90. klubów reprezentujących jedenaście państw. Wystąpili również łukowianie, 7-osobowa ekipa KSW Łuków.

Najwięcej zwycięstw odnieśli Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski. Prusinowski zdobył srebrny medal w kategorii do 47 kg w formule light contact i brązowy w pointfighing. Marta Pawlikowska wywalczyła brązowy medal w kategorii do 46 kg w formule light contact.

Ponadto, brązowe medale w formule light contact zdobyli: Amelia Wasilewska (32 kg), Natalia Zarzycka (42 kg), Martyna Czerepińska (65 kg) i Maciej Mościcki (plus 69 kg). Debiutująca w międzynarodowych zawodach Patrycja Pawlikowska, pomimo zwycięstwa w eliminacjach ze Słowaczką, nie zdołała zakwalifikować się do strefy medalowej, przegrywając w ćwierćfinale z Węgierką.

Piątka z powyższych zawodników (M. Pawlikowska, Prusinowski, Wasilewska, Zarzycka, Czerepińska) zasila kadrę narodową, i ich wyniki potwierdzają dobrą dyspozycję, ale i wysoki poziom szkolenia w łukowskim klubie.