Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Nożna

TOP 54 wygrał Memoriał Tomasza Trybonia

W sobotę 24 lutego odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu Młodzieży BOZPN Rocznika 2004, które jednocześnie były I Memoriałem Tomasza Trybonia. Najlepsi okazali się piłkarze z Białej Podlaskiej, którzy wygrali turniej.

W Hali sportowej im. J. Kowalczyka przy łukowskiej Dwójce w minioną sobotę rozegrany został I Memoriał Tomasza Trybonia, który był jednocześnie XX Jubileuszowymi Halowe Mistrzostwami Okręgu Młodzieży BOZPN Rocznika 2004 – U-14. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, które podzielone były na cztery grupy. Do fazy pucharowej awansowali zwycięzcy grup.

Grupę A wygrali młodzi piłkarze Orląt Łuków, w grupach B i D najlepsi byli zawodnicy z Białej Podlaskiej, a C wygrała Unia Krzywda. W półfinałach były dwa pojedynki łukowsko-bialskie. Orlęta Łuków po rzutach karnych przegrały AP TOP 54 I Biała Podlaska (mecz 0-0, karne 1-2), z kolei drugim meczu karne lepiej strzelali reprezentanci naszego powiatu. Unia Krzywda po serii rzutów karnych wyeliminowała AP TOP 54 II Biała Podlaska (1-1, karne 2-0). W finale piłkarze z Białej nie dali szans rywalom, pewnie pokonując Unię 3:0. Mecz o trzecie miejsce wygrali żółto-czerwoni 1:0, i to oni stanęli na najniższym stopniu podium I Memoriału Tomasza Trybonia.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Jakuba Mojskiego (Orlęta Łuków), królem strzelców został Jakub Łukasiewicz (AP TOP-54 Biała Podlaska), a Piotra Adamczyka z Unii Krzywda ogłoszono najlepszym bramkarz zawodów.

Podczas Mistrzostw BOZPN U-14 – I Memoriału Tomasza Trybonia była rodzina zmarłego w ubiegłym roku działacza sportowego, Prezes LZPN Zbigniew Bartnik, Prezes BOZPN Witold Wójtowicz oraz burmistrz Łukowa Dariusz Szustek. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale ufundowane przez ŁSR AMPLUS Łuków oraz inne pamiątkowe gadżety ufundowane przez LZPN i BOZPN.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna