Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Unia w finale, Radoryż o 3 miejsce!

Nadesłane do redakcji

Za nami mecze półfinałowe żeńskiej ligi ALS, w której występują dwie drużyny z naszego powiatu. Siatkarki Unii Krzywda będą bronić tytułu, a debiutujące w lidze zawodniczki Zespołu Szkół z Radoryża Smolanego zagrają o trzecie miejsce.

W sobotę 24 lutego zostały rozegrane mecze półfinałowe w ramach żeńskiej ligi ALS w Rykach. Siatkarki Unii zmierzyły się z Libero Dęblin, a ekipa ZS Radoryż Smolany z Jakubową Izbą.

Pojedynek pomiędzy Unią a Libero, rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku. Pierwszego seta wygrały zawodniczki z naszego powiatu 25:19, drugi dęblinianki 25:22. W decydującym secie, nasze zawodniczki wyszły bardzo zmotywowane, i dzięki temu w pełni kontrowlowały przebieg rozgrywki, pewnie wygrywając 15:7. Wygrana w półfinale dała awans, i szansę do obrony tytuły wywalczonego przez Unię w ubiegłym roku. Wyróżniającą postacią meczu w drużynie Karola Całki była atakująca Sylwia Jodełka.

W drugim półfinale grała druga z łukowskich drużyn w tej lidze. Zawodniczki ZS Radoryż Smolany tego dnia były bardzo zmotywowane i dobrze przygotowane do rywalizacji. Mecz był bardzo zacięty, niestety o ostatecznym wyniku, porażce naszych, zadecydowało większe doświadczenie rywalek z Jakubowej Izby. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Izby (w setach, na przewagi: 26:24, 26:24).

Finał ligi przewidziany jest na 3 marca. Wtedy to, w finale Unia zmierzy się z Jakubową, a podopieczne Dariusza Rabka z Radoryża zawalczą o brązowe medale z Libero Dęblin. Do tytuły najlepszej siatkarki sezonu 2017/18 nominowane są cztery zawodniczki z drużyn naszego powiatu – Kinga Bogusz i Sylwia Jodełka z Unii Krzywda oraz Sandra Wojszczuk i Anita Mląkowska z Radoryża Smolanego.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne