Sporty Walki

Brąz Wałachowskiego na Pucharze Polski!

W miniony weekend w Warszawie został rozegrany zapaśniczy Puchar Polski Kadetów w stylu klasycznym. Na zawodach świetnie spisał się Sebastian Wałachowski z Orląt, który w silnie obsadzonej kategorii wywalczył brązowy medal!

Zapaśniczy Puchar Polski kadetów w klasyku odbył się w Warszawie, a zawody przygotował UKS Zdrowy Targówek. Łącznie na warszawskich matach walczyło ponad 250 młodych zapaśników! Podopieczni Grzegorza Wałachowskiego z Orląt – Norbert Lisiewski i Sebastian Wałachowski, walczyli w kat. 80 kg. Występ tego drugiego był szczególnie udany. W gronie 30 zapaśników startujących w tej kategorii, Sebastian wywalczył wysokie trzecie miejsce! Nasz zapaśnik przegrał tylko jedną walkę, w pierwszej rundzie. Kolejnych sześć wygrał co dało mu brązowy medal Pucharu Polski! Lisiewski zajął 22 miejsce (jedna wygrana, dwie porażki).

Z naszego powiatu w tych zawodach wzięli udział również zapaśnicy z UKS Zalesie. Podopieczni Grzegorza Rychty zajęli: Damian Kryjer dziesiąte miejsce w kat. 92 kg, Bartosz Karwowski był 22. w kategorii 55 kg. Kryjer osiągnięty wynik dał kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.