Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Brąz Wałachowskiego na Pucharze Polski!

W miniony weekend w Warszawie został rozegrany zapaśniczy Puchar Polski Kadetów w stylu klasycznym. Na zawodach świetnie spisał się Sebastian Wałachowski z Orląt, który w silnie obsadzonej kategorii wywalczył brązowy medal!

Zapaśniczy Puchar Polski kadetów w klasyku odbył się w Warszawie, a zawody przygotował UKS Zdrowy Targówek. Łącznie na warszawskich matach walczyło ponad 250 młodych zapaśników! Podopieczni Grzegorza Wałachowskiego z Orląt – Norbert Lisiewski i Sebastian Wałachowski, walczyli w kat. 80 kg. Występ tego drugiego był szczególnie udany. W gronie 30 zapaśników startujących w tej kategorii, Sebastian wywalczył wysokie trzecie miejsce! Nasz zapaśnik przegrał tylko jedną walkę, w pierwszej rundzie. Kolejnych sześć wygrał co dało mu brązowy medal Pucharu Polski! Lisiewski zajął 22 miejsce (jedna wygrana, dwie porażki).

Z naszego powiatu w tych zawodach wzięli udział również zapaśnicy z UKS Zalesie. Podopieczni Grzegorza Rychty zajęli: Damian Kryjer dziesiąte miejsce w kat. 92 kg, Bartosz Karwowski był 22. w kategorii 55 kg. Kryjer osiągnięty wynik dał kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki