Sporty Walki

Medale zapaśniczek na mistrzostwach Lubelszczyzny

W sobotę 3 marca w Wierzbicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet, w kategoriach młodziczek i juniorek. Na imprezie medale wywalczyły zawodniczki z Armat i Zalesia.

Kilkuosobowa reprezentacja GKS Armaty Stoczek Łukowski pokazała się z dobrej z strony na chełmskich matach. Armaty wywalczyły 4 medale (młodziczki i juniorki). Ponadto złoto i srebro zdobyły najmłodsze zawodniczki w rywalizacji dzieci. W klasyfikacji drużynowej Armaty zajęły trzecie miejsce.

Wyniki Armat na zawodach w Wierzbicy, 3 marca 2018:
Dzieci: złoty medal Jula Brauła (kat. 46 kg), srebro Natalia Soćko (kat. 42 kg)

Młodziczki:
brązowy medal – Urszula Pogonowska (kat. 39 kg)
5 miejsca – Katarzyna Stosio (42kg), Agata Kazanecka (50 kg), Julia Gajowniczek (58 kg)
8 miejsce – Marta Gajowniczek (46 k)

Juniorki:
złote medale – Karolina Gryczon (46kg), Ula Piotrowska (53kg)
medal brązowy – Monika Białach (49kg)

W zawodach wzięła udział również zawodniczki z UKS Zalesie. W rywalizacji juniorek srebrny medal wywalczyła Natalia Kryjer (kat. 73kg), a w młodziczkach złoto zdobyła Patrycja Piotrowska (kat. 66 kg).

Ciekawostką może być fakt, że wychowanka Armat, wielokrotna medalistka imprez ogólnopolskich Jolanta Świeczak, zaliczyła debiut sędziowski.