Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Setki zapaśniczek będzie rywalizowało w Łukowie!

Odliczamy dni do największej jak dotąd imprezy zapaśniczej w Łukowie. Już w najbliższy weekend Puchar Polski Kadetek i Puchar Polski Juniorek! W obu turniejach wystąpi ponad 300 sportsmenek z 40 klubów, z Polski i zagranicy!

Łukowskie środowisko zapaśnicze organizuje i zaprasza na pierwszą w tym roku dużą imprezę dla adeptów i kibiców zapasów. Już za kilka dni, w weekend 9-11 marca w Łukowie odbędzie się – Puchar Polski Kadetek oraz Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – Puchar Polski Juniorek.

W turnieju kadetek weźmie udział cała czołówka młodzieżowych zapasów z całego kraju. Zawody te będą największą imprezą w tej kategorii w Polsce. Puchar Polski Kadetek, jednocześnie będzie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. Prawo startu mają zawodniczki z roczników – kadetki 2001-2003.

Drugie zawody to Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – Puchar Polski Juniorek. Turniej juniorek będzie największą imprezą tej kategorii wiekowej w Europie Środkowej. Na łukowskich matach będą rywalizować zapaśniczki z roczników 1998 – 2000 (2001), z kilku krajów m.in.: Polski, Węgier, Czech, Słowacji.

Łącznie w obu Pucharowych wydarzeniach wystąpi ponad 300 młodych zapaśniczek, z kilkudziesięciu klubów, z kilku państw. Ziemię Łukowską będą reprezentować zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski, ŁKS Orlęta Łuków oraz UKS Zalesie.

– Na dziś 40 zgłoszonych klubów, 300 zawodniczek, i nadal odbieram telefony. Zapaśniczy Puchar Polski kadetek i juniorek to zawody, które będą jednymi z największych jakie w ogóle odbyły się w Łukowie! Przyjadą świetne zawodniczki, ale i czołowi działacze Polskiego Związku Zapaśniczego oraz trenerzy kadry narodowej. Jako łukowianie trzymamy kciuki i liczymy na medale naszych zawodniczek – szczególnie w juniorkach na Dorotę Kopyść i Paulinę Sobiech, a w kadetkach na Karolinę Gryczon i Monikę Białach. Zapraszam na zawody wszystkich łukowian. W ten weekend będą królować zapasy – powiedział nam główny sprawca powyższych wydarzeń, wiceprezes Orląt Ryszard Wałachowski członek komitetu organizacyjnego i kierownik zawodów.

Puchar Polski i Turniej Nadziei organizują: ŁKS Orlęta Łuków, Lubelski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Urząd Miasta Łuków. Patronat nad imprezą sprawować będą Burmistrz Miasta Łuków i Marszałek Województwa Lubelskiego.

Puchar Polski Kadetek i Puchar Polski Juniorek, Łuków 2018
Piątek 9 marca – Juniorki – przybycie ekip, weryfikacja zawodniczek, przegląd lekarski, odprawa techniczna
Sobota 10 marca – kadetki i juniorki – waga zawodniczek, otwarcie turniejów, walki eliminacyjne
Niedziela 11 marca – walki finałowe obu Pucharów i dekoracje najlepszych zawodniczek

Patronem medialnym wydarzenia jest SPORT.LUKOW.PL i WŁUKOWIE.PL

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki