Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Świetna organizacja i ogromna liczba zawodniczek. Łuków zapasami stoi

Arkadiusz Pogonowski

Za nami jedna z największych imprez sportowych jakie widziały hale sportowe Łukowa – zapaśnicze Puchary Polski Kadetek i Juniorek. Gościem specjalnym wydarzenia był Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Od piątku 9 marca do niedzieli 11 w Łukowie królowały kobiece zapasy. W hali sportowej przy łukowskiej szkole „Dwójce” zmagały się w dwóch turniejach młode zapaśniczki. Rozegrano Puchar Polski Kadetek, które jednocześnie były eliminacjami do Olimpiady Młodzieżowej oraz Puchar Polski Juniorek będący jednocześnie Turniejem Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. Łuków gościł wiele znakomitości ze świata polskich zapasów na czele z wicemistrzem olimpijskim, a obecnie prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzejem Supronem i Mieczysławem Czwalińskim, wiceprezesem PZZ. Ceremonię otwarcia zawodów poprowadził Władysław Świętochowski – twórca łukowskich zapasów i wychowanek wielu medalistów w tej dyscyplinie.

W Pucharze Polski Kadetek swoje reprezentacje wystawiło 53 kluby z całej Polski! Powiat Łukowski reprezentowały zawodniczki z GKS Armaty i UKS Zalesie. Choć nasze zawodniczki nie stanęły na podium, to jednak wywalczyły to co było założone – awanse na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Po występie PP Kadetek na OOM pojadą- Natalia Kryjer (Zalesie), Monika Białach, Urszula Piotrowska, Karolina Gryczon (Armaty). W klasyfikacji drużynowej Pucharu Kadetek pierwsze miejsce wywalczyły zapaśniczki SUPLES Kraśnik.
Szczegółowe wyniki rywalizacji – Puchar Polski Kadetek, el. do OOM

Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – Puchar Polski Juniorek zgromadził zawodniczki z czterech państw – Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Ziemię Łukowską reprezentowały zapaśniczki z Orląt i Armat. Brązowe medale dla łukowskich zapasów wywalczyły Katarzyna Witkowska i Martyna Gryczka (GKS Armaty).  W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa z Węgier, przed SUPLESEM Kraśnik i zapaśniczkami ze Słowacji. Piątą ekipą na zawodach były stoczkowskie Armaty.
Szczegółowe wyniki rywalizacji – Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich

Świetna organizacja, a przy tym ogromna liczba zawodniczek. To jest ten potencjał, na który my czekamy. Znajdziemy tu talenty na miarę naszych mistrzyń. Łuków zapasami stoi – krótko zawody w Łukowie podsumował Andrzej Supron, wicemistrz olimpijski w zapasach 1980, obecnie prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Dobrą organizację turnieju potwierdzają opinie najbardziej zainteresowanych, czyli zawodniczek i trenerów z innych klubów i państw. Trenerzy z Czech i Węgier z pełnym uznaniem o zawodach wypowiadali się w rozmowach z głównym sprawcą tej imprezy Ryszardem Wałachowskim, wiceprezesem łukowskich Orląt. Jeden z polskich trenerów Jacek Karczmitowicz ze Zgierza stwierdził krótko, na forum społecznościowym – Logistycznie zrobiłeś dobrą imprezę. Najlepsza na jakiej byłem w Polsce.

Sukces turniejowy mógł mieć miejsce dzięki komitetowi organizacyjnemu zawodów oraz głównych partnerów imprezy, którymi byli: ŁKS Orlęta Łuków, Lubelski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie i Urząd Miasta Łuków. Patronat nad imprezą sprawowali Burmistrz Miasta Łuków i Marszałek Województwa Lubelskiego.

Patronem medialnym imprezy był Sport.Lukow.pl . Zapraszamy do galerii 🙂
O wydarzeniu przeczytacie na www.wLukowie.pl – Zapasy na mistrzowskim poziomie

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki