Odwiedź nas na
Fenix

Ciężary

W sobotę IX Memoriał Kowalczyka

archiwum

Ciężarowcy zapraszają na IX Memoriał Janusza Kowalczyka. Zawody upamiętniające pierwszego trenera braci Dołęgów odbędą się 17 marca w hali sportowej Jego imienia.

W sobotę 17 marca w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie odbędzie się IX Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów, połączony z Mistrzostwami Województwa Lubelskiego U-20, U-23, Seniorek i Seniorów.

Cele zawodów: wyłonienie mistrzów woj. lubelskiego w kat. junior, młodzieżowiec i senior, uczczenie pamięci trenera Janusza Kowalczyka, popularyzacja podnoszenia ciężarów w woj. lubelskim, zapewnienie młodzieży współzawodnictwa sportowego. Mistrzostwa Województwa Lubelskiego zostaną rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: do 20 lat, do 23 lat i senior. W memoriale startują zawodnicy wyznaczeni przez kluby. Rywalizacja odbywać się będzie wg tabeli Sinclaira i Regulaminu DMP

Program zawodów – 17 marca, hala sportowa w Dwójce:
– 11.00 – start I grupy
– 12.30 – start II grupy (kobiety)
– 13.30 – przerwa obiadowa
– 14.30 – start III grupy
– 16.00 – start IV grupy
– 17.30 – dekoracja zawodniczek i zawodników, zakończenie zawodów

Organizatorzy zawodów: ŁKS Orlęta Łuków, Urząd Miasta Łuków, Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów, OSiR w Łukowie, Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łukowie.

Janusz Kowalczyk (1949-1998) – z zawodu kolejarz, zawodnik i trener podnoszenia ciężarów. Najważniejsze osiągnięcia jako szkoleniowca miał na koncie jako trener ciężarowców w łukowskich Orlętach. Między innymi był pierwszym trenerem braci Dołęgów – Roberta i Marcina. Wielokrotnie odznaczany przez PZPC.
Idea turnieju pamięci, Memoriału Janusza Kowalczyka zrodziła się w 1999 roku. Pomysłodawcą i organizatorem pierwszych memoriałów (1999,2000,2001) był Mariusz Kiełczewski, niegdyś zawodnik tej dyscypliny. Do tej tradycji wrócono w 2012 roku. W 2014 hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 zyskała imię Janusza Kowalczyka.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary