Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Drugie miejsce siatkarek z Krzywdy

Przegrana po tie-breaku w meczu finałowym i niestety nie udana próba obrony tytuły sprzed roku. Tak zakończył się tegoroczny finał kobiecej ALS w Rykach, gdzie o końcowe zwycięstwo grały siatkarki Unii Krzywda.

Finały ryckiej Amatorskiej Ligi Siatkówki odbyły się 3 marca. W meczu finałowym zagrały siatkarki Unii, obrończynie tytułu, które zmierzyły  się z ekipą Jakubowa Izba Ryki. Mecz był zacięty od samego początku. W pierwszym secie gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce, niestety rywalki naszych zawodniczek odskoczyły na kilka oczek i wygrały seta 25:22. W drugiej części spotkania Jakubowa Izba prowadziła, aż do stanu 22:19. Unia Krzywda jednak nie odpuściła i siatkarki pokazując charakter wygrały drugiego seta 25:22. O zwycięzcy ligi zadecydował tie-break. Niestety ale to rywalki odskoczyły i wygrały pierwszego seta 25:23. W tie-breaku podopieczne Karola Całki popełniły zbyt dużo błędów i to była ich najgorsza część spotkania. Musiały ostatecznie uznać wyższość rywalek przegrywając 7:15.
Unia Krzywda w tym roku zadowolić się musi drugim miejscem.

Patronujący zawodom Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta stwierdził, iż mecz finałowy stał na wysokim, dobrym poziomie. Pocieszeniem dla całej łukowskiej drużyny był fakt odebrania przez zawodniczkę Unii wyróżnienia indywidualnego. Sylwia Jodełka została uznana MVP Turnieju ALS 2017/18. Jakubowa Izba Ryki 2:1 Unia Krzywda (22,-23,7)

Unia Krzywda: Aleksandra Kamińska, Kinga Bogusz, Milena Ochnik, Wiola Jodełka,Sylwia Jodełka,Emilia Chudzik, Karolina Latoch, Izabela Deleżuch, Weronika Mitura,Anita Cieślak Karolina Kachniarz, Małgorzata Lamek.
Trener: Karol Całka.

Debiutujące w lidze siatkarki z Radoryża Smolanego ostatecznie zajęły 4 miejsce. Przegrały mecz o trzecie miejsce z Libero Dęblin 0:2 (17,18).
ZS Radoryż Smolany: Anita Mląkowska, Sandra Wajszczuk, Wiktoria Szczęśniak, Kinga Ładna, Izabela Izdebska, Adżelika Wajszczuk, Weronika Bany, Katarzyna Misiak, Karolina Latuszek, Ilona Kryczka.
Trener: Dariusz Rabek

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne