Fenix

Piłka Ręczna

Juniorka z Łukowa najlepszą bramkarką w Polsce

Fb.com/Final 4 - Mistrzostw Polski Juniorek 2018

Przygodę z piłką ręczną zaczęła w IV klasie podstawówki, gdy trenowała w UKS Jedynka Łuków. Teraz jest mistrzynią Polski juniorek i jedną z najlepszych bramkarek w Polsce, w swojej grupie wiekowej. Mowa o Aleksandrze Nowickiej, łukowiance, która dziś doskonali swoje umiejętności w warszawskich klubach.

Aleksandra Nowicka
(rocznik 2000) – wychowanka UKS Jedynka Łuków i SPR Łukovia Łuków, to grająca na pozycji bramkarza piłkarka ręczna. Od 2015 roku trenuje w UKS Varsovia Warszawa. W stolicy również uczęszcza do szkoły, jest uczennicą drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa. Ze szczypiorniakiem związana jest już 8 lat, dziś występuje jako juniorka oraz gra na wypożyczeniu w WKPR Wesoła Warszawa, który występuje w I lidze.

W drugą sobotę marca odbył się turniej Final 4 – Mistrzostw Polski Juniorek 2018, podczas którego łukowianka była jedną z kluczowych postaci swej drużyny, a jej klub UKS Varsovia Warszawa zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorek 2018. Nowicką wyróżniono również indywidualnie – została wybrana Najlepszą Bramkarką Mistrzostw oraz Bramkarką Turnieju Finałowego (w składzie Finałowej Siódemki).

W dniach 9-10 marca o tytuł Mistrza Polski rywalizowały najlepsze drużyny w kraju: Korona Handball Kielce, SPR Olkusz, MTS Kwidzyn oraz UKS Varsovia. Mecz finałowy przyniósł mnóstwo sportowych emocji.
Półfinały: MTS I Kwidzyn 21–21 SPR Olkusz 21:21 (karne 5:3)
UKS Varsovia Warszawa 30–19 Korona Handball Kielce
o 3. miejsce: SPR Olkusz 27–21 Korona Handball Kielce
Finał: UKS Varsovia Warszawa 27–24 MTS Kwidzyn

Mecz o złoty medal był wyrównanym widowiskiem tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron kwidzynianki na krótko objęły prowadzenie (13:12). Później przewaga stołecznego zespołu nie podlegała dyskusji. Najwyższa przewaga Varsovii, prowadzonej przez trenera Romana Monta, wynosiła już siedem bramek (25:18). W finałowych minutach zespół MTS bronił od połowy, ale nie mogło to już zmienić losów meczu. Ostatnie trafienie w finale zaliczyła Magdalena Jarosiewicz (7 goli), którą otrzymała tytuł MVP turnieju. Do sukcesu zespołu gospodarza imprezy przyczyniła się w dużym stopniu również bramkarka Aleksandra Nowicka (52 procentowa skuteczność!) – czytamy na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Gratulujemy i życzymy łukowiance kolejnych tytułów i rozwoju sportowej kariery.