Fenix

Sport w Szkołach

Jedynka i Dwójka zwycięskie na międzynarodowym turnieju

UKS „Sprint” Ulan Majorat zorganizował VII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W czterech kategoriach wystąpiło 50 zespołów, w tym kilka drużyn z łukowskich szkół. Dwie kategorie wygrały dziewczęta z Łukowa!

Zawody odbyły się w pierwszy weekend marca i rozgrywane były na czterech halach sportowych. Po trzydniowej rywalizacji w kategorii młodziczek najlepiej zaprezentowały się zawodniczki Jerzego Kożucha ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie. UKS Dwójka Łuków wygrał wszystkie spotkania i zdobył pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2003-04 (młodziczki).
Mecze Dwójki Łuków:
Dwójka 24:12 KS „Victoria” Piaseczno
Dwójka 25:14 UKS „Bursa” Puławy
Dwójka 28:12 UKS „Kangur” Siemiatycze
Dwójka 19:10 UKS „Handball” Posada Górna
Dwójka 21:10 MUKS „Omega” Mrągowo (półfinał)
Dwójka 15:10 KMKS Kraśnik (finał)

Klasyfikacja końcowa młodziczek:
1. UKS „Dwójka” Łuków, 2. KMKS Kraśnik, 3. UKS „Handball” Posada Górna
4. MUKS „Omega” Mrągowo, 5. UKS „Jedynka” Łuków, 6. KS „Victoria” Piaseczno
7. UKS „Jutrzenka” Zwierzyniec, 8. UKS „Bursa” Puławy, 9. UMKS „Orlęta” Zwolen, 10. UKS „Kangur” Siemiatycze

Najlepszą bramkarką turnieju została Paula Wasak, a najlepszą zawodniczką w drużynie Maja Trochimowska (UKS „Dwójka” Łuków). Drużyna SP 2 wystąpiła w składzie: Paula Wasak, Maja Trochimowska, Weronika Frąc, Natalia Kalińska, Wiktoria Sosnowska, Natalia Mokicka, Ola Ciężka, Weronika Mazur, Weronika Alikowska, Patrycja Kacprzak, Martyna Tomasiewicz, Paula Piesio.
– – –
Swoje drużyny na turnieju w Ulanie miały również dwie inne łukowskie szkoły – Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 5. Sukces odniosła drużyna UKS Jedynki Łuków, która wygrała kategorię dziewcząt rocznik 2005-06. Podopieczne Grażyny Rychlik żadnego meczu nie przegrały, a w finale po zaciętym pojedynku pokonały gospodynie ze Sprintu Ulan 13:11.
Mecze Jedynki Łuków:
Jedynka 19:2 UKS Piątka II Łuków
Jedynka 14:10 LUKS Lider Winnica
Jedynka 17:13 ULKS Grom Wieniawa
Jedynka 13:3 UKS Piątka I Łuków
Jedynka 8:6 LUKS Lider Winnica (półfinał)
Jedynka 13:11 UKS Sprint Ulan

Klasyfikacja rocznika 2005-06 dziewcząt:
1. UKS Jedynka Łuków, 2. UKS „SPRINT” Ulan Majorat, 3. ULKS „Grom” Wieniawa
4. LUKS „Lider” Winnica, 5. UKS „50” Białystok, 6. PSP 1 Przysucha
7. UKS „Piątka” Łuków I, 8. UKS „Piątka” Łuków II
– – –
W bardzo mocno obsadzonym turnieju młodzików wystąpili chłopcy UKS Jedynki Łuków, gdzie zajęli ostatnie miejsce. W roczniku 2005-06 reprezentanci Jedynki wystawili dwie drużyny. Pierwszy skład wywalczył miejsce tuż za podium (IV lokata), a drugi skład zajął 10 miejsce, na klasyfikowanych dwanaście drużyn.

Skład Jedynka Łuków 2005
: Adamczyk Oliwia, Adkonis Aleksandra, Borek Aleksandra, Celiński Oliwia, Dmowska Oliwia, Dybciak Anna, Fejtko Maja, Karwowski Katarzyna, Pulik Karolina, Rybka Aleksandra, Wasilewska Martyna, Zalewska Kinga, Zalewska Małgorzata.

Zdjęcia z turnieju (galeria poniżej) nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 2 – Dwójki Łuków.