Fenix

Inne

Mistrzostwa Łukowa w pływaniu – 9 medali naszych

Arkadiusz Pogonowski

Wczoraj na pływalni Delfinek przy Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się pływackie XXIII Wiosenne Otwarte Mistrzostwa Łukowa. Najlepszymi pływakami okazali się reprezentanci Białej Podlaskiej, Międzyrzeca i Lublina. Nasi wypływali 9 medali.

Setki pływaków wzięło udział w XXIII Wiosennych Mistrzostw Miasta Łuków w Pływaniu pamięci Andrzeja Rogalińskiego pod patronatem Rady Miasta Łuków. Najlepszym zawodnikom i drużynom łącznie wręczono wręczono 124 medale. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła drużyna AZS AWF Biała Podlaska, która łącznie uzbierała 19 krążków (a w tym aż 10 złotych). Drugie miejsce zajęli pływacy z Nerwala Międzyrzec Podlaski, którzy choć uzbierali 26 medali, złotych wypływali dziewięć. Miejsce na podium uzupełniła ekipa Olimpii Lublin.

Reprezentanci Łukowa z kilku drużyn: MKS Delfinek Łuków, SP 2 Łuków i SP 4 Łuków wypływali łącznie dla naszego miasta 9 medali. Dwa krążki zdobyli pływacy z łukowskiej Dwójki (złoto i brąz), jeden trafił do Czwórki. Sześć medali zdobyli zawodnicy Delfinka, w tym trzy indywidualnie trafiły do Małgorzaty Zalewskiej.

Medale naszych na XXIII Wiosennych Mistrzostwach Łukowa w pływaniu:

Szk. Podstawowa nr 2 – złoto – sztafeta dziewcząt 14-16 lat, 6×25 m st. dowolnym
Szk. Podstawowa nr 2 – brąz – sztafeta chłopców 14-16 lat, 6×25 m st. dowolnym
MKS Delfinek Łuków – brąz – Małgorzata Zalewska, 100 m st. motylkowym
MKS Delfinek Łuków – srebro – Małgorzata Zalewska, 100 m st. klasycznym
MKS Delfinek Łuków – brąz – Zuzanna Mościcka, 100 m stylem klasycznym
MKS Delfinek Łuków – srebro – Małgorzata Zalewska, 100 m st. zmiennym
MKS Delfinek Łuków – srebro – sztafeta dziewcząt, 13 lat i młodsi, 6×25 st. dowolnym
MKS Delfinek Łuków – srebro – sztafeta chłopców 14-16 lat, 6×25 m st. dowolnym
Szk. Podstawowa nr 4 – srebro – sztafeta dziewcząt 14-16 lat, 6×25 m st. dowolnym

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW I KLASYFIKACJE MEDALOWE – tutaj: Wiosenne Otwarte Mistrzostwa Łukowa