Odwiedź nas na

Piłka Ręczna

Trzy meczowe dni, 29 drużyn i 1848 bramek

Arkadiusz Pogonowski

Tak jednym zdaniem można podsumować XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt – IV Memoriał Romualda Szajdziuka, który odbył się w dniach 23-25 marca w Łukowie. Gospodarz UKS Jedynka Łuków wywalczył dwa miejsca na podium.

W dwóch halach sportowych, przy łukowskich Jedynce i Dwójce przez trzy dni, od piątku do niedzieli niepodzielnie królował szczypiorniak. Rywalizacja sportowa odbywała się w czterech kategoriach wiekowych – roczniki: 2004, 2005, 2006, 2007. W każdym z nich nasze miasto reprezentowały dziewczęta z UKS Jedyna Łuków, głównego organizatora zawodów a jednocześnie gospodarza turnieju.

Prezentujemy klasyfikacje końcowe oraz zawodniczki wyróżnione indywidualnie.

Rocznik 2004:
I MIEJSCE – UKS Varsovia Warszawa
II MIEJSCE – UKS JEDYNKA ŁUKÓW – trener Jolanta Suchodolska
III MIEJSCE – MKS Ochota Warszawa
IV MIEJSCE – UKS Jutrzenka JUNIOR Cegłów
V MIEJSCE – UKS Olimpia Końskie
VI MIEJSCE – MSPR Junak Włocławek  WŁOCŁAWEK
VII MIEJSCE – UKS Trójka Biała Podlaska

Najlepsze zawodniczki w drużynach: Karolina Adamczyk (Varsovia), Laura Goleń (Jedynka), Maja Majchrzak (Ochota), Sara Marzewska (Jutrzenka Junior), Justyna Kucharska (Olimpia), Maja Floryńska (Junak), Emilia Musiatowska (Trójka).
All-stars Turnieju: Joanna Granicka (Varsovia) – najskuteczniejsza zawodniczka turnieju;
Marta Kubkowska (Varsovia) – najlepsza bramkarka turnieju; MVP turnieju – Martyna Wolny (Jedynka);  Sara Sekścińska (Ochota), Wiktoria Zakrzewska (Varsovia), Martyna Sypytkowska (Ochota), Laura Rudź (Jedynka), Maja Chojecka (Jutrzenka)

Rocznik 2005:
I MIEJSCE – UKS Sprint Ulan Majorat ULAN MAJORAT
II MIEJSCE – KPR ROKiS Radzymin
III MIEJSCE – UKS Jedynka Łuków – trener Grażyna Rychlik
IV MIEJSCE – MKS Lublin
V MIEJSCE – MKS Ochota Warszawa
VI MIEJSCE – UKS Olimpia Końskie
VII MIEJSCE – KMKS Kraśnik
VIII MIEJSCE – UKS Trójka Biała Podlaska

Najlepsze zawodniczki w drużynach: Katarzyna Lipińska (Sprint), Maja Wojtyńska (ROKiS), Karolina Pulik (Jedynka), Nikola Bilik (Lublin), Paulina Wilkowska (Ochota), Marta Wcisło (Olimpia), Ewelina Lawryshyn (KMKS), Julia Potykanowicz (Trójka)
All stars turnieju: Nina Karasińska (Ochota) – najskuteczniejsza zawodniczka turnieju;
Natasza Piątkowska (ROKiS) – najlepsza bramkarka; MVP turnieju – Marta Kurowska (Sprint);   Katarzyna Karwowska (Jedynka), Marta Białucha (Sprint), Aleksandra Rybka (Jedynka), Julia Kwirant (ROKiS), Julia Rębacz (Lublin)

Rocznik 2006:
I MIEJSCE – UKS Olimpia Końskie
II MIEJSCE – UKS 49 Białystok
III MIEJSCE – MSPR Junak Włocławek
IV MIEJSCE – UKS Jedynka Łuków – trener Ewa Czerkas
V MIEJSCE – KPR ROKiS Radzymin
VI MIEJSCE – UKS Trójka Biała Podlaska

Najlepsze zawodniczki w drużynach: Katarzyna Zwierzchowska (Olimpia), Aleksandra Romańczuk (Białystok), Wiktoria Kulińska (Junak), Kinga Niedziółka (Jedynka), Kamila Kogut (ROKiS), Marta Potocka (Trójka);
All stars turnieju: Aleksandra Zbróg (Olimpia) – najskuteczniejsza zawodniczka turnieju;
Natalia Nowak (Junak) – najlepsza bramkarka; MVP turnieju – Nadia Połeć (Olimpia);
Marta Krzyżanowska (Białystok), Julia Gałęzowska (Jedynka), Amelia Lewandowska (Junak), Zuzanna Sakowicz (Białystok), Maja Parafian (ROKiS).

Rocznik 2007:
I MIEJSCE – MSPR Junak Włocławek
II MIEJSCE – MKS Lublin
III MIEJSCE – UKS 49 Białystok
IV MIEJSCE – UKS Trójka Biała Podlaska
V MIEJSCE – UKS Jedynka Łuków – trener Ewa Mrozowska
VI MIEJSCE – KMKS Kraśnik
VII MIEJSCE – UKS Jutrzenka Junior Cegłów
VIII MIEJSCE – UKS Sprint Ulan Majorat

Najlepsze zawodniczki w drużynach: Zuzanna Korpowska (Junak), Julia Wójcik (Lublin), Dominika Kalinowska (Białystok), Anna Bohonko (Trójka), Nelly Ksok (Jedynka), Łucja Kosinowska (KMKS), Julia Kieliszczyk (Jutrzenka), Maria Cieślak (Sprint).
All stars turnieju: Gabriela Sidwa (Junak) – najskuteczniejsza zawodniczka turnieju;
Natasza Wawrzonkowska (Junak) – najlepsza bramkarka; MVP turnieju – Zuzanna Aleksandrowicz (Lublin);   Maja Bednarska (Junak), Aleksandra Józwik (Lublin), Julia Szczęsnowicz (Białystok), Oliwia Drosio (Jedynka), Katarzyna Lech (Trójka).

Wyróżniono również cztery młode łukowianki, po jednej z każdego rocznika:
Rocznik 2004 – Martyna Wolny,
Rocznik 2005 – Oliwia Celińska,
Rocznik 2006 – Patrycja Pawlikowska,
Rocznik 2007 – Natalia Dmowska.

Nagrody i medale najlepszym drużynom i zawodniczkom wręczali: patronki turnieju Małgorzata Majerek i Małgorzata Rola oraz przedstawiciele władz lokalnych, sponsorów i organizatorów. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii z wydarzenia.
Kolejny Memoriał Romualda Szajdziuka w piłce ręcznej, już za rok!

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Najnowsze Komentarze

Więcej w Piłka Ręczna