Odwiedź nas na
Fenix

Ciężary

Trójboista ze Strzyżewa z Pucharem Polski

Pochodzi ze Strzyżewa, a pracuje za granicą. Kilka dni temu zanotował niezwykły start na zawodach w Skierniewicach. Mariusz Krzyszczak zdobył Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym!

W weekend 17-18 marca w hali sportowej skierniewickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się IV runda Pucharu Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Głównym organizatorem był Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego oraz lokalne samorządy. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym 2018, które odbędą się w czerwcu w Kanadzie.

Na Pucharze świetnie się zaprezentował pochodzący z okolic Łukowa, dokładnie ze Strzyżewa Mariusz Krzyszczak. 26-letni trójboista wydźwigał 725 kilogramów, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 93 kg. Krzyszczak zaliczył: przysiad – 260 kg, wyciskanie sztangi – 175 kg, martwy ciąg 290 kg. Łączna nota naszego krajana to 459,00 punktów i pozwoliła ona zdobyć puchar i pokonać 18-stu rywali.

Krzyszczak ćwiczy systematycznie od niemal małego, jednak pod kątem trójboju siłowego zaledwie dwa lata. Skierniewicki Puchar Polski był dopiero jego drugą imprezą tak wysokiej rangi. W październiku ubiegłego roku wystartował w Mistrzostwach Polski TSK. Wówczas zajął 5. miejsce, również w kategorii 93kg (wynik na zawodach 707,5 kg). Mariusz Krzyszczak występował jako reprezentant klubu KS Team Wrocław.

1 Comment

1 Comment

  1. Ss

    27 marca 2018 at 16:14

    Pamietam chłopaka z liceum, szczypior a teraz trójbój siłowy, sami sobie odpowiedzcie jak to zrobił

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary