Sport w Szkołach

Zawodniczki Jedynki mistrzyniami Lubelskiego

W czwartek odbył się finał wojewódzkich Igrzysk Dzieci 2017/18 w piłce ręcznej dziewcząt. W Kraśniku, po zaciętym spotkaniu zawodniczki z łukowskiej Jedynki pokonały gospodynie i zostały Mistrzyniami lubelskiego!

Finał wojewódzkich lubelskich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt 2017/18 odbył się w czwartek 5 kwietnia w Kraśniku. W zawodach wzięło udział 6 najlepszych ekip w całym województwie – mistrzowie sześciu rejonów współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Rejon bialski reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie. Podopieczne Grażyny Rychlik gładko wygrały spotkania grupowe, by w finale zmierzyć się ze mistrzyniami rejonu lubelskiego, a zarazem gospodyniami finałowej rozgrywki – zawodniczkami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku. Po niezwykle emocjonującym i zaciętym do ostatnich sekund spotkaniu reprezentantki Łukowa pokonały miejscowych 7:6! Tym samym UKS Jedynka Łuków wywalczyła tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt 2018!

Skład mistrzowskiej drużyny dziewcząt SP 1 Łuków: Adamczyk Oliwia, Adkonis Aleksandra, Borek Aleksandra, Celiński Oliwia, Dmowska Oliwia, Dybciak Anna, Fejtko Maja, Karwowski Katarzyna, Pulik Karolina, Rybka Aleksandra, Wasilewska Martyna, Zalewska Kinga, Zalewska Małgorzata. Trener: Rychlik Grażyna.