Sporty Walki

Pawlikowska, Mościcki i Szczygielski Mistrzami Polski!

Z trzema tytułami nowych Mistrzów Polski w kickboxingu wrócili zawodnicy KSW Łuków z Mistrzostw Polski w Kickboxing Full Contact, które odbyły się w miniony weekend w Kaliszu.

Wspaniały wynik uzyskali łukowscy kickbokserzy reprezentujący KSW Łuków na rozgrywanych w dniach 6-8 kwietnia w Kaliszu pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule full contact. Turniejowe zmagania zakończyły się wywalczeniem mistrzowskich tytułów przez Martę Pawlikowska, Macieja Mościckiego i Kamila Szczygielskiego oraz zdobyciem brązowego medalu przez Kingę Komorowską.

W efektowny sposób łukowianie stoczyli swoje finałowe pojedynki. W kategorii do 48 kg Marta Pawlikowska w trzeciej rundzie przez RSC pokonała zawodniczkę z Poznania. W kategorii do 67 kg Kamil Szczygielski również w trzeciej rundzie przez RSC wygrał z zawodnikiem z Góry Kalwaria, a w kategorii do 81 kg Maciej Mościcki jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika z Gorzowa Wielkopolskiego. Nie udało się natomiast zakwalifikować do finału Kindze Komorowskiej, która w półfinałowym pojedynku kategorii plus 60 kg na punkty uległa zawodniczce z Poznania. W turnieju był jeszcze jeden łukowski medal – Agnieszka Osial (wychowanka trenera Zenona Pawlikowskiego, która aktualnie reprezentuje KT Legia Warszawa) wywalczyła srebrny krążek w kategorii seniorów do 65 kg. Ponadto w turnieju startowali Monika Olszewska (junior młodszy 60kg) i Jakub Strzyżewski(senior 67 kg), którzy swój udział zakończyli w ćwierćfinałach.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact seniorów, juniorów starszych i juniorów młodszych KSW Łuków zajął IV miejsce!

Stoczyliśmy dobre walki. Wynik jest znakomity, ale nie jest zaskoczeniem. To efekt wieloletniej pracy. Sukces w Kaliszu nie jest realizacją wszystkich celów zaplanowanych na ten rok. Przed nami jeszcze dużo pracy i ciężka walka o możliwość reprezentowania kraju w konfrontacji międzynarodowej – tak start na mistrzostwach podsumował trener kickbokserów Zenon Pawlikowski.

Start w Kaliszu należy do najbardziej udanych w 30-letniej historii łukowskiego kickboxingu. Nigdy wcześniej łukowianie nie zdobyli trzech mistrzowskich tytułów w full contact – najtwardszej z klasycznych formuł kickboxingu.