Fenix

Piłka Nożna

Orlęta wygrywają z Huraganem!

Arkadiusz Pogonowski

W meczu na szczycie bialskiej okręgówki łukowskie Orlęta zagrały na wyjeździe z międzyrzeckim Huraganem. Żółto-czerwoni po golach Soćki i Wysokińskiego pewnie wygrały i powiększyły przewagę punktową w tabeli.

Niedzielne spotkanie pomiędzy głównymi faworytami do awansu do IV ligi od pierwszych minut przebiegało pod dyktando łukowskiej drużyny. W pierwszym kwadransie nasi piłkarze przeprowadzili kilka sytuacji, dzięki którym mieli szanse ze stałych fragmentów gry – rzutów wolnych bądź rożnych. W pierwszej połowie Huragan zagroził tylko raz, ale na posterunku stał nasz golkiper Wiśniewski. W 20 minucie doszło do wymuszonej zmiany w Orlętach. Kontuzjowanego Łukasza Eberta zastąpił Piotr Fortuna. Pierwszy gol dla gości padł w 36. minucie. Zamieszanie w polu karnym rywali, na raty ale skutecznie wykorzystał Damian Soćko.

W drugiej połowie goście z Łukowa kontrolowali spotkanie. Gospodarzy było stać zaledwie na jedną groźną sytuację ofensywną, której jednak nie wykorzystali. Orlęta zaliczyli kilka akcji ofensywnych, wśród nich warto zanotować obroniony z trudem strzał Sowisza czy rajdy Jakuba Dołęgi. W końcówce meczu lepszą dyspozycję żółto-czerwoni potwierdzili drugą bramką. Bardzo dobre dogranie ze skraju pola karnego, strzałem z paru metrów wykończył Mateusz Wysokiński.

Huragan Międzyrzec Podlaski 0:2 Orlęta Łuków
Soćko 36, Wysokiński 88

Orlęta: Wiśniewski – Olszewski, Bulak [Ż], Ł. Ebert (20 Fortuna -> 59 Sowisz), Czerski, Dołęga (90 Wałachowski), Kierych, Matuszewski (70 Wysokiński), M. Ebert, Kiryło, Soćko (90 Wierzchowski).

Dzięki wygranej w Międzyrzecu Orlęta odskoczyły w tabeli. Co warto zauważyć, wszystkie osiem wyjazdowych spotkań łukowskiej drużyny zakończyło się ich zwycięstwami. Po 15. kolejkach mają 6 punktów przewagi nad drugim Huraganem, i aż 11 nad trzecią Lutnią Piszczac.

Ważne zwycięstwo zanotowali piłkarze jelenieckiego Bizona, którzy na wyjeździe pokonali Dobryń 4:0! Dzięki zdobytym punktom drużyna ta opuściła ostanie miejsce w tabeli. Dla Bizona bramki zdobyli: Rybka, Botwina, Olek oraz jedno trafienie samobójcze. Pierwszą wygraną na wiosnę zanotowały również Łaziki. Pewnie pokonali Olimpię Okrzeja 4:1. Niespodziewane zwycięstwo odnieśli również piłkarze z Krzywdy, którzy dzięki trafieniu Chmiela, wywieźli 3 punkty z Milanowa.

Wyniki 15. kolejki Klasy Okręgowej BOZPN oraz ligowa tabela, 15 kwietnia 2018r.: