Fenix

Piłka Ręczna

Roxa zwycięzcą turnieju, Łukovia poza podium. Puchar dla Litwinek

Arkadiusz Pogonowski

Za nami III Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dwójeczka Cup oraz I Puchar 4 Narodów. Gospodyniami imprezy były piłkarki SPR Łukovia Łuków i Szkoła Podstawowa nr 2 w Łukowie. Turniej wygrały lublinianki, a puchar pojechał na Litwę.

W dniach 13-15 kwietnia w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się kolejny turniej piłki ręcznej Dwójeczka Cup. Imprezą towarzyszącą był I Puchar Narodów, w którym wzięły udział reprezentantki czterech państw. Przez trzy dni sportowej rywalizacji rozegrano 25. meczów. Zwycięzcami turnieju zostały zawodniczki lubelskiej Roxy, które w finale pokonały litewski Alutys 33:16. W klasyfikacji Pucharu 4 Narodów najlepsze okazały się Litwinki.